Театр одного актора: «Крик» Дніпра

Про унікальний театр, в якому всі ролі, від головного героя до гримера, виконує один і той же чоловік, знають не тільки в Дніпрі. Михайло Мельник, його незмінний організатор та єдиний актор, не перестає дивувати гостей і жителів міста новими постановками. Чим так приваблює театр «Крик» і чому купити квитки на його вистави не так просто? Далі на dnepr-trend.

Історія становлення актора

Академічний театр «Крик» був заснований в 1989 році. На момент офіційної реєстрації Михайло Мельник уже виступав зі своїми спектаклями в Дніпрі, а також гастролював в Прибалтиці та Москві. Річ у тому, що свої авторські спектаклі він грав уже в 1987 році, але тоді це була невелика студія на базі міського монтажного технікуму.

Першими постановками стали «Гайдамаки» і «Відчайдушні», створені за мотивами творів українських авторів, Т. Шевченко та О. Вишні. Вони швидко стали популярними, завдяки таланту актора. Адже Михайло ще в дитинстві подумував стати артистом, а яскрава зовнішність, звучний голос і неймовірна харизма наблизили мету.

Сам родом з Сум, Мельник закінчив театральний інститут в Києві, потім поїхав до Миколаєва, а через три місяці перебрався до Дніпра. Тут і залишився, щоб кілька років пропрацювати в театрі імені Т.Г. Шевченко. Вільний та сильний характер не дозволили йому органічно вписуватися в традиційне театральне життя. І лише керівництво аматорською студією при монтажному технікумі знімало напругу від роботи «за протоколом».

Перша сцена «Крику»

1

Рішення піти в поодиноке плавання дозріло всередині, щоб незабаром реалізуватися в житті. Взявши в оренду приміщення в Музеї комсомольської слави, він своїми руками зробив простий ремонт. Навіть дерев’яні лавки власноруч випиляв і прикрасив. Поки готувався до відкриття, тут же і жив, іноді навіть спав прямо на підлозі.

Театр відкрився і перших глядачів актор особисто зазивав на спектаклі. Протягом трьох років кількість шанувальників таланту Михайла Васильовича Мельника зросла. Тепер в дні виступів зал завжди був забитий повністю. Незабаром з’явилося й офіційне визнання. Мельник отримав наступні звання:

  • Заслужений артист (1994).

  • Гран-прі «Січеславни», I лауреат премії ім. Л. Курбаса (1996).

  • «Срібний Витязь» (2005).

  • Державна премія за виставу «Гріх» (2007).

Є й інші досягнення, але головним стала любов дніпровського глядача. Саме вона штовхала засновника «Крику» до нових вершин.

На новому місці

1

Через деякий час театр переїхав в центр міста, зайнявши приміщення Будинку архітектора. Цього разу актора підтримала міська влада, профінансувавши ремонт приміщення. На новому місці народилися нові постановки, хоча їх не багато. Причина в тому, що для кожної потрібно не менше як рік кропіткої роботи над сценарієм, костюмами, образами.

У новому залі театру всього 150 місць. Під час вистав вони завжди заповнені, іноді глядачі займають навіть сходинки між рядами. Квитки продаються без вказівки місць, завжди можна вибрати те, що подобається. Вистави грають три рази на тиждень, вони дуже доступні за ціною.

У постановці «Крику» всього кілька моновистав, але глядачі приходять на них знову і знову. У чому секрет такої сталості? У тому, що Михайло Мельник завжди імпровізує. І жоден його виступ не схожий на інший, а щира відкритість і любов до глядачів привертають, руйнують будь-які шаблони та стереотипи.

Comments

.,.,.,.