Пластична драма та трагічний анекдот: репертуар театрів Дніпра у квітні

Класика чи ставка на сучасність – дніпровські театри дивуватимуть поціновувачів мистецтва новою квітневою програмою. Так, вони будуть працювати, незважаючи на відому всьому світу проблему з поширенням COVID-19. Організатори вистав лише застерігають виконувати основні профілактичні заходи для безпечного відпочинку. Наприклад, одягати маску, триматися дистанції з оточуючими не менш ніж півтора метра тощо. Детальний список вимог ви обов’язково знайдете на офіційних сторінках закладів міста, пише dnepr-trend.in.ua.

Будемо сподіватися, що ситуація з коронавірусною інфекцією, нарешті, стабілізується, і містяни зможуть по-справжньому насолодитися спектаклями в компанії рідних та друзів. Багато хто вважатиме за краще залишитися вдома – таке рішення цілком виправдане. Проте, якщо ви станете дотримуватись елементарних правил карантину, то вам нічого не загрожує. Можете навіть взяти з собою дітей, бо вистави у другому місяці весни розраховані абсолютно на різну вікову категорію. 

  1. Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Шевченка

  2. Дніпропетровський академічний театр опери та балету

  3. Дніпровський академічний театр драми та комедії

  4. Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр

  5. Дніпропетровська філармонія ім. Когана

Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Шевченка

Театр акцентує увагу на комедії – сміх глядачів лунатиме, зокрема, в малій залі, яку також обіцяють підготувати для дніпрян. У такі непрості часи без гумору взагалі можна з’їхати з глузду, тому представників музично-драматичного легко зрозуміти. До речі, вони планують демонструвати моновистави, як-от «В катакомбах», «Пригоди небравого вояка Шрамка». Для тих, хто не знає – це гра однієї дійової особи. Нудно не буде, повірте: навіть саменький актор на великій сцені може здивувати та підняти настрій так, що ви потім довго обговорюватимете з друзями доцільність великих колективів.  

Розважатимуть публіку два актора у виставах «Сто тисяч» та «Маріца». Як говорили в одному відомому фільмі, який, до слова, також із цього жанру: «Дітям – морозиво, жінкам – квіти»! Так ось останнім дарувати букети можна хоч кожного дня, а з холодним десертом для малечі в таку непередбачувану погоду можна не поспішати. Зате казки та мюзикли чекати не будуть, наприклад, «Пан Коцький». Після відвідування ваші кровинки точно ображатися не стануть, через ігнорування покупки морозива.

фото

Варто відзначити, що в Дніпровському національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Шевченка враховують побажання глядачів щодо видовищ. Їх записують у спеціальну книгу, на основі чого представники закладу формують репертуар на місяць.

Місцезнаходження закладу: вулиця Воскресенська, 5. Повний список вистав можна переглянути за посиланням.

Дніпропетровський академічний театр опери та балету

Без класики жити неможливо, оскільки вона присутня навіть у побуті та додає впевненості кожній нашій справі. У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету не стали вигадувати велосипед і зробили ставку на світову класику: оперета «Летюча миша», «Карміна Бурана», Carmen & Jose.

Розглянемо трохи детальніше «Кармен». Це всесвітньо відома новела, написана в далекому 1845 році французьким новелістом Проспером Меріме. Втім, почали говорити про неї, як про щось божественне, лише після творчої ініціативи його співвітчизника композитора на ім’я Жорж Бізе, який написав однойменну оперу. Мабуть, її назву навіть чули ті, хто не віддає перевагу культурному розвитку.

Насичений розвиток подій сюжету не залишить байдужим жодного любителя небанальних кінцівок. Хосе Марія закохався в циганку Кармен. Будучи ще солдатом, йому наказали відвести дівчину до в’язниці через бійку з ножем на робочому місці – на тютюновій фабриці. Втім, остання, відчуваючи пристрасть хлопця, скористалася цим і втекла. Хосе потрапив за грати та в подальшому зламав собі військову кар’єру. До цього довели ревнощі та відчайдушні кроки заради Кармен. У підсумку все завершилося трагічно.

Заінтригували? Тоді вперед на дійство! Крім того, автор лібрето даної вистави Дмитро Омельченко додав до свого балету драматичне напруження, динаміку та тендітну красу.

Місцезнаходження закладу: проспект Дмитра Яворницького, 72А. Детальний список вистав – за посиланням.

Дніпровський академічний театр драми та комедії

Назва театру говорить сама за себе. Так, на вас очікують драми та комедії. На відміну від класики, організатори будуть дивувати прем’єрами. Про що розповів і сам директор-художній керівник закладу Сергій Мазаний, порадивши відвідати «Блез» та «Бомжовий блюз». Тож запрошуємо дніпрян! 

Знову для детального аналізу сюжету виберемо одну з … ну нехай це буде драма, пов’язана з життям безхатьків. Болюча для багатьох тема висвітлюватиметься без слів. Лише пластика та жести розкажуть про дев’ятьох нещасних, які так і не змогли взяти найкраще від життя. Різні причини не дозволили їм це зробити.

Присутні зможуть перейнятися історією, зокрема, ображеної мами, яка після сварки з сином опинилася на бездоріжжі. Незважаючи на тяжку долю, вона, як і всі інші (воїн, проститутка, художник з дружиною тощо) залишилася людиною. Злиденне існування змінило їхні погляди на багато речей.

Місцезнаходження закладу: проспект Дмитра Яворницького, 97. Детальний список вистав – за посиланням.

Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр

Активні та кмітливі також будуть запалювати в квітні на сцені Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру. Представники закладу порадують малечу ляльковими виставами («Ріккі-Тіккі-Таві», «Дюймовочка» та інші), а дорослих – комедіями, наприклад, «Валіза… Кохання… Діаманти…». 

Остання розповідає про пригоди та запаморочливі ситуації, в яких опинилися головні герої вистави, прагнучи заволодіти таємничою валізкою.

Місцезнаходження закладу: вул. Володимира Мономаха, 21. Детальний список вистав – за посиланням.

Дніпропетровська філармонія ім. Когана

Дніпропетровська філармонія ім. Когана за традицією порадує гостей симфонічними концертами та естрадними музичними шоу. Одне з них – «Караоке по-італійськи». Також запланували театралізований джаз-концерт «Музика кіно».

Місцезнаходження закладу: вулиця Воскресенська, 6. Детальний список вистав – за посиланням.

Джерело: ДніпроОДА

Comments

.,.,.,.