Весною 2022 року вийде фільм, знятий за романом відомого дніпровського письменника

Олександр Ратнер, відомий дніпровський письменник та перекладач, випустив багато романів та збірок віршів. 2018 року вийшла його книга «Таємниці життя Нікі Турбіної», яка розкриває невідомі подробиці життя поетеси Нікі Турбіної. Далі на dnepr-trend.

2020 року російська кінокомпанія придбала у Ратнера права на екранізацію роману. У травні 2022 року фільм “Ніка” вийде на екрани. Режисером виступила дебютантка Василіса Кузьміна. Ліза Янковська зіграє головну роль, Ганна Михалкова – її мати. Зйомки картини проходили у Москві та на березі Чорного моря.

Фільм «Ніка» потрапив до основної конкурсної програми кінофестивалю South by Southwest. Захід пройде в середині березня у місті Остін, штат Техас, Америка. Саме тут відбудеться світова прем’єра картини. У травні фільм буде доступний для масового глядача для перегляду в кінотеатрах.

Ніка Турбіна – радянська та російська поетеса, стала відома у ранньому віці, завдяки своїм драматичним віршам. Бабуся Нікі показала вірші дівчинки відомому письменнику Юліану Семенову, який спершу не повірив, що їх написала дитина.

У 8 років вийшла перша збірка віршів юної поетеси, яка принесла їй популярність. Ніка гастролювала зі своїми творами на сцені, зокрема в Європі та Америці.

У 10 років отримала “Золотого лева” – головний приз Венеціанського бієнале.

На початку 90-х Турбіна перестала читати вірші публічно і почала втрачати популярність. Поетеса зловживала алкоголем, у неї почалися проблеми зі здоров’ям. У віці 27 років Турбіна загинула внаслідок нещасного випадку, впавши з підвіконня.

Подробиці події недовгого життя Нікіи описані у книзі Ратнера. Письменник особисто знайомий з мамою та бабусею Ніки, вони спілкувалися понад десять років. Після смерті рідних дівчинки архів із рукописами та листами Турбіної було передано Олександру Ратнеру.

2003 року письменник за свої гроші видав п’єсу «Ніка», написану бабусею дівчинки та книгу «Щоб не забути», написану самою Нікою.

У 2018 році Ратнер випустив книгу, в якій зібрав усю біографію дівчинки-вундеркінда. На сторінках знаходяться раніше не опубліковані фотографії, чернетки вірші, листів та багато іншого.

Comments

.,.,.,.