Дніпровські активісти презентували стрічку про білоруських політбіженців

 25 лютого в Києві було презентовано дніпровську стрічку про політичних імігрантів з Білорусі “Покоління вільних”. Далі на dnepr-trend.

Авторство фільму належить колективу з дніпровської громадської організації “Спільнота активної молоді”, ГО “Форпост” і ГО “Правозахисна група СІЧ”. Фільм був знятий в рамках адвокаційної кампанії “Support the Youth of Belarus”.

Фільм розповідає про долі молодих людей, що зазнавши політичних переслідувань були змушені полишити Білорусь і втікати до України. Стрічка розкриває мотивацію молоді брати участь в акціях протесту, причини переїзду в Україну та як вони себе тут почувають, і які стосунки мають із українською державою.

Презентація документальної стрічки відбулась в Молодіжному центрі громадянської освіти, втім, за словами творців фільму, невдовзі її можна буде побачити на загальнонаціональному телебаченні України.

Після перегляду фільму відбувся цілий ряд дискусій стосовно піднятих питань, в тому числі й про плани білоруської діаспори у найближчі роки. Найцікавішим в цьому плані став виступ білоруської активістки, представниці “Білоруського інформаційного центру” Алєни Толстих, яка розповіла, що в планах є створення і запуск Білоруського університету та телебачення на території України. За словами активістки, це значною мірою посприяло б розбудові незалежності її країни.

Дивно усвідомлювати, що незалежність сусідньої країни може залежати від університету чи ба навіть телеканалу на території геть чужої для неї держави. А не від поту, сліз і крові власної нації, яка у тій самій сусідній країні проживає.

Адже доки таке розуміння не прийде, не допоможе навіть найдорожча зі сторони України допомога, як свого часу не допомогли ані уряди в екзилі, ані “Голос Америки”, ані навіть горезвісне “захід нам поможе”.

Comments

.,.,.,.