Дніпро у кіно: які фільми були зняті у нашому місті

В радянські часи Дніпропетровськ був закритим містом і потрапити сюди можна було тільки за спеціальним дозволом. Але кінодіячі все одно їхали до нас знімати свої шедеври. Далі на dnepr-trend.

В нашому місті було знято не так багато фільмів, але всі вони заслуговують уваги. Цікаво бачити як кіногерої прогулюються на фоні знайомих місць. Одними із найпопулярніших локацій стали проспект Карла Маркса, парки Чкалова та Шевченка, Старий та Новий мости, стадіон “Метеор”.

Висота (1957)

висота

Фільм знятий по роману Євгенія Воробйова. Картина розповідає про життя звичайних монтажників, які прибувають на будівництво доменної печі. Режисером виступив Олександр Зархі, у головних ролях Микола Рибніков та Інна Макарова.

Виробничі процеси знімались у Дніпродзержинську. Також у зйомках брали участь будівельники та монтажники доменної печі № 12 «Дніпростальконструкція»

На кадрах із повсякденного життя героїв легко можна впізнати Південний вокзал та парк Шевченка. Особливо у фінальному кадрі добре видно будівлю вокзалу, коли головний герой на пероні прощається з товаришами.

Рано вранці (1965)

рано

Старшокласник Олексій  разом з маленькою сестрою Надею рано втратили батьків. На плечі юнака лягла відповідальність за сестру, яку він не хоче віддавати у дитячий будинок. Фільм розповідає про складне дорослішання дітей, які залишились без батьківської опіки. Режисер — Тетяна Ліознова, головні ролі — Микола Мерзлікін та Наїна Нікітіна.

Усі натурні зйомки проходили в нашому місті.  Особливо в кадрі впізнається Тітова 16, коли старший брат веде сестру до школи. Також у фільмі засвітились вул. Косіора, вул. Б. Хмельницького та “Метеор”, який тоді ще тільки будувався (його відкрили у 1966 році).

Абітурієнтка (1973)

кіно

Фільм заснований на реальних подіях. У 1970 році сталось перше в СРСР захоплення та викрадення пасажирського літака в іншу країну. Терористи сіли в літак та викликали бортпровідницю Надію Курченко. Вони вручили дівчині конверт із запискою, вимагаючи передати його командиру екіпажу. Бортпровідниця вбігла до кабіни та встигла крикнути: «Напад!» і тут же була вбита двома пострілами.
Фільм був знятий на кіностудії ім. А. Довженка. Сценарій написав Олесь Гончар.

Режисер картини Олексій Мішурін, головну роль виконала Ірина Шевчук. Фільм розповість про життя дівчини до трагічних подій та покаже її мужність під час сутички з терористами.

На кадрах фільму можна побачити Новий міст, проспект Карла Маркса, та залізничний вокзал. Також добре видно село Нікольське, коли головні герої захоплюються його пейзажами.

У фільмі є один ляп: коли герой біжить по Новому мосту, ловить таксі і їде в сторону Лівого берега. На наступному кадрі він вже приїжджає на залізничний вокзал, який знаходиться на Правому березі. 

Рідня (1981)

рідня

Найвідоміший фільм, який знімався у нашому місті. Поставив картину Микита Михалков, головні ролі виконали відомі радянські актори: Нонна Мордюкова, Світлана Крючкова, Юрій Богатирьов, Іван Бортник.

За сюжетом проста сільська жінка Марія приїздить до обласного центру, щоб провідати свою доньку з онукою. По ходу фільму нам показують сутички між поколіннями, піднімають питання батьків та дітей.
Дніпропетровськ для знімання був рекомендований Михалкову сценаристом Віктором Мережко, у якого там жив рідний брат.  

Картина знімалась в різних частинах нашого міста: парки Чкалова та Шевченка, Набережна, Південний вокзал, Новий міст, квартири з видами на проспект Кірова та стадіон “Метеор”.
Найбільш впізнавана сцена –  навпроти літнього театру у парку Чкалова, де головна героїня зустрічається зі своїм знайомим. З цим епізодом пов’язаний кумедний ляп. Герої зустрічаються в парку Чкалова, а продовжують прогулянку у парку Шевченка.

Ще один цікавий момент, де героїня Нонни Мордюкової стоїть на балконі квартири, а навпроти відбувається футбольний матч на стадіоні “Метеор” і чути голоси вболівальників. Але якщо придивитись уважно, то можна помітити, що стадіон пустий.

Вітя Глушаков – друг апачів (1983)

Вітя

Фільм режисера Геральда Бежанова з зіркою радянського кіно Леонідом Куравльовим у головній ролі.
Школяр Вітя Глушаков захоплюється книгами та фільмами про індіанців та пише про них повість. Одного разу він заплатив кондуктору автобуса штраф за безквиткового алкоголіка Аркадія. Між ними зав’язується дружба і поступово Аркадій повертається до нормально життя, перестає вживати алкоголь та знаходить роботу.

У фільмі засвітились проспект Карла Маркса, парк Глоби, Старий цирк, стадіон Метеор. З останніми локаціями пов’язаний цікавий казус. В одному з кадрів вчителі під’їжджають до Старого цирку, а виходять на стадіоні Метеор, де герой Куравльова косить траву з Вітею та його подругою.

Дублер починає діяти (1983)

дублер

1983 став урожайним для Дніпропетровська на фільми. Виробничу драму “Дублер починає діяти” поставив режисер Ернест Ясан. У головних ролях – Михайло Глузський та Борис Плотников.
Дія фільму відбувається на початку 1980-х років. Один з великих заводів вирішує провести цікавий експеримент – на деякий час замінити керівників на молодих спеціалістів. Фільм демонструє загострені стосунки двох поколінь під тиском обставин.

Натурні зйомки відбувались в Дніпропетровську. У фільмі видно житловий масив Перемога, радіозавод та Старий міст.

Вийти заміж за капітана (1985)

капітан

У 1986 році фільм зайняв 14-е місце у прокаті СРСР.  Режисер – Віталій Мельник. Додаткову популярність картині принесли головні актори – Віра Глаголєва та Віктор Проскурін. 

Капітану Олександру Блинову під 30, він холостяк, але мріє про велике кохання. Під час відпустки він зустрічає фотокореспондента Олену, яка нещодавно розлучилась. Разом вони їздять на журналістські завдання Олени й поступово зближуються.

Зйомки в Дніпропетровську та Новомосковську проходили у 1983 році, але фільм було випущено значно пізніше.

Герої фільму роблять покупки на ринку Озерка, відвідують ресторан “Маяк”. Найбільш впізнавана сцена –  Олена та Олександр сидять у фонтану (якого наразі вже немає) біля ЦУМу. 

Comments

.,.,.,.