Види та вибір пакувальних матеріалів

Один із факторів, що визначають успішні перевезення вантажів – правильний вибір пакувальних матеріалів. Головне призначення тари – збереження речей, що перевозяться, в цілості. Всім, кого цікавлять вантажні перевезення Київ пропонує безліч компаній, що надають подібні послуги, але тільки надійні перевізники відповідально підходять до підбору спеціальних матеріалів та упаковки вантажів. Розглянемо основні різновиди тари, її призначення, сферу використання та особливості застосування.

Призначення

Основні завдання, які покликані вирішувати пакувальні матеріали, наступні:

 • захист вантажів, що перевозяться, від опадів та інших негативних впливів ззовні (є вантажі, захисту від яких потребує навколишнє середовище, так що правило діє в обидві сторони);
 • захист предметів, що перевозяться від впливу речей, що знаходяться поруч;
 • створення оптимальних умов для виконання швидких, ефективних та безпечних вантажно-розвантажувальних робіт.

Крім перерахованих функцій, упаковка несе певне інформаційне навантаження (нанесене маркування дозволяє дізнатися найменування предмета, бренд та інші характеристики).

Упакування: основні вимоги, класифікація

Який би вид розуму ви не використовували, є зведення базових вимог, яким вони обов’язково повинні відповідати:

 • безпека;
 • зручність, ергономічність;
 • екологічність;
 • функціональність;
 • міцність, надійність.

Їх класифікують за різними ознаками. Найпоширеніший із них — матеріал виготовлення. Саме від матеріалу залежить сфера застосування тієї чи іншої тари.

Картон. Цей матеріал, мабуть, найчастіше застосовується мувінговими фірмами. Він зручний для пакування книг, посуду, невеликих предметів інтер’єру. Застосовують його й у перевезення багатьох продовольчих товарів. Унікальна властивість картону – поєднання невеликої маси та міцності. Розрізняють литий, клеєний, пресований картон. Виготовляють упаковку із древесни або вторинної сировини.

Папір. Часто застосовується у вигляді пакетів чи мішків. Зручно використовуватиме перевезення окремих будівельних матеріалів, сипучої продукції. При квартирних та офісних переїздах папір застосовують для захисту кімнатних рослин, деталей корпусних меблів. При упаковці старовинних предметів меблів застосовують особливо міцний крафт-папір, вартість якого вища.

Металева тара застосовується при перевезенні рідких та вогненебезпечних вантажів. Щоб рідина, що перевозиться, не вступала з металом в реакцію, використовують спеціальні покриття, що консервують метал. Завдяки такій мірі обережності металева тара може застосовуватися під час перевезення окремих продуктів харчування.

Тканина. Насамперед, це мішки із щільного текстилю. При переїздах нерідко використовують як обгортковий матеріал шматки тканини.

Скло. Практичний, хімічно нейтральний матеріал, що ідеально підходить для транспортування багатьох рідин. Єдиний мінус скляних упаковок – крихкість. Залежно від специфіки продукції, що перевозиться, використовують тару з пофарбованого або незабарвленого скла.

Полімерні матеріали Вони поєднують невисоку вартість, невелику масу, міцність та хімічну пасивність навіть по відношенню до багатьох агресивних рідин, вологостійкість. Широко застосовують тару, виготовлену з спіненого матеріалу.

Комбіновані упакування. Їхня особливість у тому, що при виготовленні тари використовують кілька різновидів сировини. Наприклад, тара з картону із металевим дном підвищеної міцності.

Дерево — ящики з деревини, як і раніше, широко використовуються, зокрема, для транспортування сільськогосподарської продукції. До цієї категорії відносять бочки і тару, що з лози.

Як правильно вибрати упаковку для переїзду?

Квартирний та офісний переїзд – справа відповідальна і дуже непроста. Важливо підібрати упаковку таким чином, щоб вони забезпечили збереження речей при транспортуванні по максимуму. Отже, нам знадобляться:

 • стрейчева плівка – ідеально підходить як для м’яких, так і для лакованих корпусних меблів;
 • мішки з паперу та (або) тканини, сумки – відмінно підходять для речей, що не б’ються, предметів одягу, домашнього текстилю;
 • гофрокартон – чудовий варіант для захисту скла та дзеркальних поверхонь;
 • спінений поліетилен – застосовують для загортання крихких предметів, посуду, статуеток;
 • коробки з картону. Вони можна розмістити побутову техніку, книжки, одяг. Бажано відвести одну коробку під предмети першої необхідності (предмети особистої гігієни, ліки, прилад для вимірювання тиску) та тримати її під рукою;
 • куточки з картону – для профілактики утворення сколів на меблях;
 • туби із щільного картону чи пластику — для картин чи креслень.

Крім різних видів упаковки знадобиться скотч (звичайний і кілька видів кольорового), ніж, ножиці, гарні маркери (можна різнокольорові). Потрібен також блокнот для дублювання маркувань нанесених на тару. Це спрощує завдання розміщення речей по місцях після прибуття до пункту призначення. Компанія Moving Expert допоможе придбати тару та запакувати речі за всіма правилами. Довіртеся професійним перевізникам – і переїзд не стане для вас головним болем.

Comments

.,.,.,.