Відірвіться від диванів. Куди піти у Дніпрі цього тижня

 

Кажуть, ми прийшли в цей світ не для того, щоб знайти себе, а для того, щоб себе створити. Тому важливо кожен свій день зробити несхожим на інший. Культурне просвітлення – основний інструмент для цього, пише dnepr-trend.in.ua. Ми підібрали для вас різноманітні події, які збагатять вас культурно та подарують новий погляд на буденність.

Автобусна екскурсія

Відчуйте себе туристами у рідному місті та насолоджуйтесь видами з вікна автобуса під час автобусної прогулянки з екскурсоводом, який розповість захоплюючі історії. Підготуйте сендвічі та вирушайте на чотиригодинну екскурсію «Дніпро авіаційний. Забуті аеродроми».

 Під час поїздки ви побачите колишні аеродроми у Дніпрі, дізнаєтесь про  авіацію початку двадцятого століття та як вона розвивалася. Також шанувальникам авіації та тим, хто просто допитливий буте цікаво почути історії про майже нікому не відомий авіаційний завод нашого міста, що було з  сучасним аеропортом під час другої світової війни, початок роботи перших комерційних рейсів тогочасного Катеринослава, як проходив тиждень авіації у 1910 році, польоти авіатора Сергія Ісайовича Уточкіна та будинок справжнього літунського складу у Дніпрі.

Кількість місць обмежена, тому попередній запис є обов’язковим.

Дата: 9 лютого, 13-00.

Тривалість: 4 години.

Місце збору: ракетний парк.

Деталі та запис за номером: (068) 856-24-72, Антон.

Безкоштовний кінофестиваль

До уваги кіноманів, а також кожного, хто бажає долучитися до світу мистецтва кіно. В рамках європейського кінофестивалю у Дніпрі в Центральній бібліотеці відбудеться кінопоказ «Кіно для кожного». На «Єврофесті» буде представлено п’ятірку кінохітів, які мали тріумф на фестивалях в країнах ЄС. Ці картини торкнуться таких аспектів інклюзивності, як раса, гендер, особливості інтелекту, вік та інше.

Першим показ вже відбувся першого лютого. Це був угорський фільм про те, як Радянський Союз відправляє угорського космонавта на орбіту. Ним стає льотчик Лайко, якого завжди кликав до себе космос та вабили зірки.

Фільми мають субтитри, так як показ відбувається мовою оригіналу.

Дати: 8, 15, 22, 29 лютого на 16-00.

Місце: вул. Воскресенська, 23, 6-й поверх (Етнокультурний центр).

Вхід вільний.

Органовий концерт

У сучасному ритмі життя буває важко зосередитися на важливому та знайти час залишитися наодинці зі своїми думками, зупинитися й відчути гармонію. Класична музика – найкращий помічник у цих справах. Почути у Будинку органової та камерної музики на концерті «Гра в чотири руки» ви зможете почути музику Баха, Чайковського, Гріга та інших композиторів, що стали легендами класичної музики.

Дата: 8 лютого, 17-00.

Місце: проспект С. Нігояна, 66

Ціна квитку: 120,140 грн.

Літературна програма

Письменники Придніпров’я влаштують творчий захід «Де є любов, там є життя» у Центральній міській бібліотеці Дніпра. Читання буде присвячене Дню закоханих. Долучитися до літературної програми та культурно просвітитися самому або зі своїми коханими ведучі запрошують усіх бажаючих. Захід абсолютно безкоштовний.

Дата: 8 лютого, 12-00

Місце: вул. Воскресенська, 23. 3-й поверх (лекційна зала).

Телефон для довідок: (056) 745 20 52.

Космічна виставка для всієї родин

Космос завжди вабив людину у свої безмежні простори. Сотні тисяч випробувань та досліджень дозволили зробити вченим крок вперед. Невгамовний людський розум та допитливість дозволили створити прогресивну інтерактивну виставку. Кожен з жителів Дніпра вже сьогодні може торкнутися незвіданого на виставці «Космос Ваш!».

Відкриття заходи відбулося 1 лютого, але ще є час встигнути долучитися до такої  грандіозної в українському масштабі події.

Виставка унікальна, такого раніше не траплялося в нашій країні. Шанувальники космосу та новітніх технологій зможуть побачити інтерактивні експонати, дізнатися про неймовірні факти із космічного життя. Для вас влаштовано більше, ніж 40 виставкових зон: космічні тренажери, симулятор космічного корабля, передпольотні випробування,  зони VR, політ на ракеті у справжньому кріслі космонавта, дослідження на Марсі, прогулянка з підвищеним рівнем гравітації на Юпітері, керування луноходом, екскурсія космічною станцією, інопланетні друзі, спілкування з космонавтами, плазмокімната, космічна лабораторія тощо.

Пряма взаємодія з виставковими експонатами руйнує стереотипи про те, що на виставці не можна нічого торкатися. Ви будете стрибати, сідати, керувати експонатами, а не тільки їх торкатися. Аніматор надасть потрібні інструкції щодо того, як це робити.

Кличте із собою своїх близьких та вирушайте разом у космос, де кожен з гостей, не дивлячись на вік і стать, відчує справжню космічну атмосферу. Ніхто не залишиться байдужим. Космос чекає на вас.

Дата: з 1 лютого по 29 березня, щоденно з 10 до 21.

Місце: вул. Глінки, 2.

Телефон для довідок: (066) 437 31 37.

Виставка Олега Голосія

 

В галереї Артсвіт відбудеться виставка яскравого представника «нової хвилі» вісімдесятих-дев’яностих років. Олег Голосій – сучасний художник родом із Дніпра. У свої 27 він створив більше трьохсот картин. Його основна риса – швидкість в роботі, вражаюча продуктивність. Відомо, що у свої найбурхливіші роки Голосій міг за одну ніч подарувати життя декільком великим полотнам, кожне з яких знавці мистецтва вважають програмним. Він є учасником «Паризької комуни», який дуже суттєво вплинув на український живопис.

На виставці крім живописних полотен будуть представлені щоденники, ескізи та сімейні фотографії митця, відібрані кураторами. Такі експонати нададуть гостям об’ємного уявлення про художню практику Олега Голосія, яка є складною, радикальною у своїх прийомах, заснованою на карколомних образах. Матеріали з архіву розкажуть глядачу про життя та становлення автора полотен.

Співорганізаторами виставки є Маєток художника Олега Голосія та галерея The Naked Room. Проект має на меті повернути митцю ключове місце в сучасному новітньому мистецтві та презентувати його картини в експозиціях публічних інституцій як українських, так і міжнародних.

Дата: 6 лютого – 7 березня.

Місце: галерея Артсвіт, вул. Січових Стрільців, 4-А.

Вхід вільний.

Comments