Біографія актора Дмитра Ярошенка, який знайшов своє покликання у театрі та кіно

Дмитро Олександрович Ярошенко народився 30 серпня 1986 року у Дніпропетровській області, а саме у Жовтих Водах. Він – обдарований талант у українському театрі та кіно. А його місією було стати лікарем душі і змусити глядачів замислитись над вічними проблемами, явищами, які тривожать людство і сьогодення. Далі на dnepr-trend.in.ua.

Дмитро Ярошенко – актор театру та кіно, став відомий завдяки участі у фільмі “Заборонений” у ролі Василя Стуса. Його юнацькі роки минули у рідному місті, де здобував освіту у ліцеї, в якому знаходився не великий театр. Перейшовши до восьмого класу, Дмитро брав участь у виставі “Ревізор” від Гоголя, де мав роль Хлєстакова. 

Розвиток акторського таланту

Після успішної постановки вчителі школи природничо-наукового напрямку навчання радять Ярошенкові почати розвиток свого акторського таланту. Починався він із Чехова – перші серйозні робити-вистави ставилися вже раз чи два на рік. Обдумавши, Дмитро Олександрович приймає рішення про своє майбутнє – акторство. До цього він роздумував щодо роботи математиком чи хірургом. Ще з п’ятого класу Ярошенко організував свято у родині – декілька разів на рік збирав великий гурт із родичів та друзів та разом із рідною сестрою складали сценарії для зустрічей – таким чином в родині був такий собі домашній театр. 

джерело фото: www.dnipro.libr.dp.ua

Розвивати свій акторський талант він продовжував у самодіяльному жовтоводському театрі, де тогочасним режисером був Віталій Силкін. Після року навчання там, театр зачинився, проте це не стало перешкодою для Дмитра у подальшому виборі творчої кар’єри. З ранньої юності робив спроби для себе у літературі, це дійшло до самих виступів зі своїми творами, із якими брав участь у фахових конкурсах. Батьки у особистий вибір професії не втручалися, адже не мали ніякого відношення до мистецтва. Остаточним рішенням став вступ у Київський учбовий заклад та майбутнє за професійним акторством.

В період 2003-2007 років здобував освіту на курсі Леся Танюка від Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, який завершив за напрямком актору театру і кіно. Із 2004 року Дмитро Олександрович стає провідним актором в театрі “ДАХ”. Тут він задіюється у більше, ніж шести постановках – трилогія про владу “Пролог до Макбета”, “Річард третій. Пролог”, “Король Лір. Пролог”, моно-вистава “Ідіот”, “Український Декамерон” за твором-п’єсою Кліма. У постановці “Едіп. Собача будка” Ярошенко грає роль Едіпа, а у “Вій” роль юродивого. 

Творчість актора у театрі та кіно

Під час “ГогольFest” у актора ставиться вже більше двадцяти вистав і постановок. З цього етапу у Дмитра Олександровича починається нове життя, яке сповнюється акторською творчістю. Свої перші гастролі Україною та країнами Європи, перші наповнені зали глядачів. Ярошенко отримує величезний досвід, який з роками він накопичує, аби продовжувати розвиватись і надалі. 

джерело фото: www.dnipro.libr.dp.ua

Проте із 2013 року відбувається трансформація актора – із приходом нового покоління, кількість його постановок зменшується. Після трансформації акторської групи, змінюється світогляд Дмитра. Він розуміє для себе – після такого безцінного досвіду, напевно він більше не зможе грати в будь-якому театрі. Так він поступово зацікавлюється мистецтвом кінематографії. Одночасно таки продовжує грати ролі у театрі “Океан”, де вистави із священними індійськими писаннями відчуває для себе духовно близько. 

Захоплення індійською культурою та філософією

Після своєї роботи у театрі “ДАХ”, де він програє різних персонажів театральних творів, в Ярошенка виникає незвичайне захоплення до індійської культури та філософії. Він, разом із іншими акторами, обговорює вистави, як їх грати, паралельно з цим читає різноманітні книжки та особисто знайомиться із філософією, релігією та різними письменниками Індії. Захопившись незвичною атмосферою цієї країни, він після десятка років гри у театрі направляється до Індії. В нього виникає навіть бажання переселитись кудись надовго та далеко у гори, і не повертатись додому. Дмитро Олександрович в захваті від індійських серіалів – вони написані духовними писаннями, порушують вічні проблеми “походження планети”, “як це, бути людиною?”, ”як правильно прожити життя?”, “що буде після смерті?” 

Багатогранність актора та інші приховані таланти

У 2018-му році для актора починається новий етап у творчості – Дмитро не тільки надзвичайно розумна і досвідчена особистість, а й людина з чудовим почуттям гумору, хоча він і був досить сором’язливим. Перша потужна заявка стає гра ролі у фільмі “Брама”, який за оцінками критиків стає масштабною кіноподією 2018-го року. Український та американський художній фільм за режисерством Володимира Тихого, в основу сюжету якого становить культова п’єса Павла Ар’є “На початку і наприкінці часів”, фільм оповідає події баби Прісі, яка із сім’єю проживає у Зоні відчуження Чорнобиля. Ярошенко грає у цьому фільмі роль міліціонера, а на знімальному майданчику мав можливість працювати із потужними акторами у складі.

джерело фото: www.dnipro.libr.dp.ua

Потім приходить запрошення на участь у очікуваній публікою стрічці “Заборонений”, базована життям генія та історією цілої епохи. Фільм ще до прем’єри привертає увагу тисячі глядачів, адже «Заборонений» став художнім фільмом про Василя Стуса – видатного українського поета, перекладача, мислителя, літературознавця, дисидента та неймовірно сильної людини. Його роль грає Дмитро Ярошенко, режисер фільму – Роман Бровко, а сценаристами стали Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов. 

Знімальна група та актори успішно втілюють у фільм розповідь про життя Василя Стуса та передають дух тієї епохи. Дмитро Олександрович Ярошенко обирає для себе найголовнішу роль у стрічці, обійшовши півсотню кандидатів після тривалих кастингів. Ще під час навчання одногрупниці відмічали зовнішню схожість Дмитра до українського поета. У процесі зйомок на майданчику кіношедевр двічі змінює назву із “Птах душі”, “Стус” на кінцеву назву “Заборонений”, а прем’єра фільма за українським кінопрокатом планується на 5 вересня 2019-го року, до Дня пам’яті поета. Для актора участь у фільмі стає не аби-яким стрессом, проте в позитивному значенні. Коли на його голову впала така цікава робота, в актора включається єство напруження заради найкращого результату, адже інакше бути не може. 

Неймовірна майстерність актора у кінематографії 

На знімальному майданчику актор не мав гримової підготовки – додали лише родимку, а згодом одягнули і перуку. Сюжет фільму проходив у тюрмі, отже обрали схожу локацію, нею стала виправна колонія №95 у Березанях, в якій ніби залишився період радянської влади. Фільм не обійшовся і без скандалів – одним із ним стала сцена суду над письменником, де був присутнім і його адвокат Віктор Медведчук, який погрожував судовими розборками, у випадку недостовірної інформації про нього. 

джерело фото: www.dnipro.libr.dp.ua

Критики художнього фільму зауважили про сценарні прогалини у біографії відомої людини Василя Стуса, адже художній фільм міг легко стати більш інформаційно достовірним та автобіографічним. Проте цінність стрічки стала, безперечно, в привертанні громадської уваги до важливої особистості – письменника і дисидента, образ якого втілює уродженець Жовтих Вод, що на Дніпропетровщині. Фільм запропоновано до перегляду молоді, яка розуміється на дисидентському русі та у біографії письменника. 

Дніпро пишається земляком Дмитром Олександровичем Ярошенком, який, як справжній лікар людських душ, має талант через акторську гру відчути емоції, змусити глядачів замислитися на вічні проблеми та робить можливим просто отримувати насолоду від його театральних і кінематографічних постановок.

Comments

.,.,.,.