Історія відомої музикантки Евеліни Пронської, родом з Дніпропетровщини

Евеліна Пронська народилася 2 лютого 1977 року у місті Жовті Води, що в Дніпропетровській області. Вона – талановита музикантка, композиторка, аранжувальниця, продюсерка та педагог, є рідкісним талантом, яка відіграє класику і джаз, опанувавши аранжувальницькі та продюсерські навички. 

Евеліна Пронська – англійська музикантка українського походження, вона із неймовірною майстерністю комбінує у своїй творчій кар’єрі стилі класики, камерного ансамблю та джазової інтерпретації, виступаючи із ними на концертах та записах. Далі на dnepr-trend.in.ua.

Дитинство музикантки пройшло на Дніпропетровщині

Народився майбутній талант у місті Жовті Води, що у Дніпропетровській області. Музичною культурою зацікавилася ще у п’ять років, а першим викладачем вдома і в музичній школі, яку відвідувала, стала мама – Валентина Пронська. За спогадами самої піаністки, за суворою програмою своєї матері, вона була змушена кожного дня грати та багатогодинно. Її музика потрапляла скрізь, що іноді для Евеліни ставало нестерпним, а іноді й починалась ненависть на сімейному рівні. 

Джерело картинки: https://www.dnipro.libr.dp.ua/

Проте ситуація змінилася, коли Евеліна почала здобувати музичну освіту у Дніпропетровському музичному училищі імені М. Глінки. Атмосфера закладу сяяла доброзичливістю, базові підготовчі роботи та дійсно якісне навчання на даному напрямку аранжувальника давалися нескладно. 

В училищі все стало ще краще – викладачі любили свою ученицю більше, порівнюючи із своїми студентськими роками в музичній школі. В міському училищі вчителі мотивували Евеліну Ренатівну на найвищому рівні: не примушували ні до чого, за пропуски серйозних покарань не було, а оцінок нижче п’яти не ставили. В училищі вона була немов зірка, а згодом для неї стало зрозумілим – для чого був витрачений час на старання всі минулі роки. 

За свої студентські роки в Дніпровському училищі вона здобула Лауреатство на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі української та польської музики імені Фредеріка Шопена, а також у конкурсі українських композицій сучасності. У власному класі під камерним ансамблем Галини Виноградової вона познайомилась і на все життя закохалася у творчість Шнітке та Шостаковича, Прокоф’єва та інших композиторів. Приклад Евеліна Пронська брала зі свого викладача – її безстрашні інтерпретації, повна любові та натхнення у викладацькому напрямку. Викладач назавжди закохала свою ученицю в камерний ансамбль, а за увесь час, який вони проводили разом, вона особисто неодноразово дякувала. За їхню працю у цьому напрямку, вона набралася від вчителя того ж неймовірного таланту, артистичної сміливості, які відчуваються навіть багато років потому. 

Джерело картинки: http://www.rutage.com/

Ще будучи студенткой, Евеліна почала заробляти перші гроші, підпрацьовуючи – грала композиції у міських барах, ресторанах та нічних закладах. Це було тоді важкою працею, адже іноді доводилося грати і по 15 годин за добу, проте для неї це стало і корисним досвідом. У свої 17 років вона стала наймолодшим концертмейстером балету у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету. Молодому потенціалу без особливих проблем давалися репетиційні підготовки. 

Композиторська музика без кордонів країн

2004-го року Евеліна Ренатівна переїжджає до столиці Великобританії – Лондона, де й продовжує свій творчий шлях. Особливою унікальністю дніпровської піаністки є композиції не у чистому джазі, не у класиці, а в їх незвичному об’єднанні, якого досягла аранжувальниця. Свій жанр вона назвала “клаз”.

Із продовженням свого життєвого шляху, вона для себе з’ясувала важливість виконання її музики у форматі трьох виконавців. Вона починає організовувати концерти і звукозапис вже в альті та кларнеті, проте зупинила вибір, обравши флейту та віолончель. Особливе поєднання інструментів стає найбільш вдалим для виконання її особистих композицій, співзвучними стали і її обробки класики та джазу. У своїх аранжувальних творах вона використовує також перкусію – це струнний квартет, арфа та саксофон. У 2011-му році створюється за її участі “Тріо Евеліни Де Лейн”. Критики музичного мистецтва високо оцінюють потенціал та унікальність групи, фаховість виконання та експресію, а особливим доповненням стає артистизм талановитої піаністки. Музика Пронської визначається як самобутня – така, що має свій жанр, а її джазові об’єднання змушують слухачів замислитися.

Джерело картинки: https://www.guinnessworldrecords.com/

Концерт на висоті 5000 метрів!

Під кінець 2018-го року композиторка Евеліна Де Лейн гастролювала на концерті у Гімалаях, перебуваючи на екстремально великій висоті – більше 5 тисяч метрів! На 70-хвилинному концерті звучали такі композиції, як відомі твори Фредеріка Шопена (зокрема, твір “Ноктюрн 2”, в співзвучності мі-бемоль мажорний, “Ноктюрн 20”, в співзвучності до-дієз мінорний, та “15-та прелюдія). На виступі англійська анаржувальниця виконувала і власні пісні (із сольної платівки “Soul Journey”). 

В той день для виступу були не найкращі умови – погодні умови були неспрятливі для початку концерту (коливалась температура на критично низьких показниках, тривожні опади граду та снігу, пронизуючий холодний вітер та низький атмосферний тиск). Проте на цьому проблеми не закінчились – доставка необхідних інструментів на таку значну висоту (5 тисяч метрів) була вкрай тяжкою, машини затримувалися. Проте навіть такі труднощі на етапі самопрояву не зупинили виконавицю у показі власного таланту – вона, із усіма емоціями та яскравістю відіграла програму.

Виступ організовувався із метою організаторів на збір коштів задля благодійності – пізніше ці кошті передалися британському Фонду допомоги людям, які хворіють на муковісцидоз. Однією з гіпотез такого рішення є непідтверджений факт, начебто Фредерік Шопен був тяжко хворий саме на цю хворобу, через яку потім і загинув. А ось саму програму виступу Евеліна присвятила своїй матері, яка в дитинстві стала для неї першим викладачем музичної культури. Рояль із дитячих років, на якому вона грала, Евеліна Ренатівна передала для коледжу в одному з міст далекої Індії. Концерт відзначився і можливим рекордом – досягнення композиторки як організатора найвищого концерту з музики класики хочуть занести до Книги рекордів Гіннеса, запит начебто перебуває на підтверджувальному етапі.

Джерело картинки: https://www.guinnessworldrecords.com/

Досягнення талановитої Евеліни Пронської

Видатним у її біографії стає членство у Британській асоціації композиторів і авторів (BASCA), участь у зйомці для серіалу ВВС “Останнє танго в Галіфаксі”, особистий виступ на відкритті виставки голлівудського костюму в “музеї Вікторії й Альберта”, гра на заході, яка була присвячена ста найбільш впливовим жінкам Великобританії, концерти у “галереї Саатчі”, виступ для принца Чарльза і герцогині Корнуольської, прем’єр-міністра Великої Британії Джона Мейджера, Тоні Блера і Девіда Кемерона, держсекретаря Джонома Керрі, а також концерт у співтоваристві мистецтва та літератури у “Клаксон-Он-Си” і власний тур по далекій Австралії.

Піаністкою були створені та випущені дві нотні книги, альбомні композиції “12 Кольорових Прелюдій” (англ. “12 Colourful Preludes”) у  2012-му році, “Подорож душі” (англ. “Soul Journey”) у 2015-му році,  “Сентиментальний вальс” (англ. “Sentimental Waltz”) у 2015-му році.  Головним проектом у 2015-му році для композиторки стає одноактний балет для роялю, флейти та північно-африканської перкусії “Трикутник Нарциса”.

Comments

.,.,.,.