Історія кінотеатру «Салют»

Кінотеатр «Салют» був збудований у 1975 році, який став головним культурним центром житлового масиву «Перемога» у місті Дніпро, а також удостоєний Державною премією за його проект. Побудовано «Салют» студентським будівельним загоном Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту «Сучасник-75». Про це свідчить спеціальна табличка, яка висіла у фойє кінотеатру, що дивом вціліла. Далі на dnepr-trend.

фото: gorod.dp.ua

Урочисте відкриття кінотеатру відбулося навесні 1976 року та презентувалося як подарунок місту на честь його 200-річчя. Відзначався День міста тоді у травні.

Кінотеатр «Салют», що мав найсучаснішу на той момент апаратуру, був розрахований на 800 осіб, одразу завоював прихильність мешканців міста. Оригінальну архітектуру цієї будівлі любили зображати на листівках та фотоальбомах. На честь “Салюта” також був випущений спеціальний поштовий конверт.

Складні часи 90-х років минулого століття кінотеатр зміг встояти та пережити. Після об’єднання кінотеатру у склад «Кіносистеми» – це дало йому нове дихання. Внаслідок ребрендингу “Салют” отримав новий імпульс і став наймоднішим кінотеатром міста Дніпропетровська.

фото: gorod.dp.ua

На початку 2000-х років кінотеатр “Салют” реконструювали, але продовжити транслювати там кінострічки не вдалося. Лише 16 травня 2002 року його відкрили після колись завершеної реконструкції.

За словами місцевих жителів, життя кінотеатру вирувало аж до 2008 року. Крім кінопрокату, тут проводились різні заходи, зустрічі, прем’єри. Окремими днями тут проводилися релігійні заходи, главам громад яких здавали у найм приміщення «Салюта». На жаль, кризу 2008 року кінотеатр «Салют», як і багато інших культурних закладів, не пережив.

Трагічні події на сходах кінотеатру “Салют”

У ніч проти суботи 16 грудня 2006 року біля «Салюту» було розстріляно голову правління ВАТ «Дніпропетровський Центральний ринок» Володимира Воробйова. На його тілі виявлено 14 вогнепальних поранень, від отриманих травм чоловік помер. Ця подія, яка сталась поруч із «Салютом» прогриміла на всю країну.

Передача “Салюту” театру “Віримо!”

У 2009 році Дніпропетровська міська рада ухвалила рішення про передачу трьох кінотеатрів, у тому числі і «Салют», у розпорядження міських театрів. Про це стало відомо після чергової сесії 16 вересня. Таким чином приміщення культурно-розважального центру «Салют» перейшло театру «Вірим!». Після усвідомлення всіх масштабів виконання ремонту театрали від такої ідеї відмовилися. Зокрема художній керівник театру «Віримо!» Володимир Петренко публічно заявив, що вони про такий подарунок і не здогадувались, а тепер і не знають, як ставитися до цього. Переїхати трупам театру до «Салюту» так і не вдалося, адже на ремонт грошей не було, а коштів з міського бюджету тоді не передбачили.

“Салют” завис між епохами

Колись поряд із кінотеатром був чудовий фонтан, а пізніше басейн з рибками. Від басейну залишилася лише чаша, забита сміттям. Немає вже й колишньої упорядкованої території навколо «Супутника», а поряд розташований ресторан не пережив кризи 2014 року.

Ще кілька років «Салют» охоронявся, був закритий та візуально зберігав свою цілісність. Але вже ситуація змінилася: двері відчинені, шибки вибиті, стіни розмальовані. Вестибюль та зала вже пережила пожежу.

Comments

.,.,.,.