Бейджи та браслети: в Дніпрі знайшли спосіб, як не загубити дитину, тікаючи від війни

Через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України для містян з’явилося надскладне завдання – зібрати усе життя в одну валізу, евакуюватися якнайдалі від окупантів на спеціальних потягах чи своїм ходом з дітьми та ще й не загубити малечу, спасаючись від «руського міру». Але волонтери із Дніпра, повідомляє сайт dnepr-trend, знайшли вихід для дніпрян – вони створили спеціальні пошукові картки й браслети.

Як працюють такі бейджи й браслети? 

Браслети, картки й бейджи для пошуку дитини – такі речі під час війни почала виготовляти родина однієї із мешканки Дніпра, Христини. Дівчина має сестру, якій не виповнилося ще й трьох років, тому хотіла б її на всяк випадок убезпечити. Христина Потапова розповіла, що її сестричка ще маленька, тож вона не може банально розповісти щось про себе або сказати номери телефонів батьків, аби зв’язатися. Зазвичай, батьки дітям вкладають у куртки папірці із їх номерами телефонів, але вони швидко губляться, знімаючи верхній одяг, і дитина залишається без захисту. Але волонтери Дніпра вигадали спеціальні бейджи та браслети, аби інформація була більш довговічною.

Цю ідею підтримали знайомі, які разом із іншими волонтерами допомагають створювати такі картки-пошуковці за персональними даними. Їх можна носити або на руці, як браслет, або як бейдж. Картки не просто на папері – аби вони тривалий час не псувалися, їх захистили пластиковим покриттям. На картці вказуються контакти батьків й уся інформація – зокрема, група крові, хвороби, алергії по спеціальній системі, щоб лікарі у разі необхідності знайденій дитині надали необхідну медичну допомогу, а потім звернулися до батьків, розповіла волонтерка організації Валерія Гапонова.

Звідки небайдужі містяни беруть гроші на втілення ідеї у життя? 

Усе, кажуть волонтери Дніпропетровщини, роблять власними коштами, поки справляються, але якщо запитів більшатиме, від фінансової допомоги не відмовилися б. Волонтерка із громадської організації «Долонька в долоні» Марія Охмат каже, що волонтери потребують благодійних внесків також, щоб продовжувати реалізацію ідеї із захистом дітей міста. «Долонька в долоні» вже відкрила особистий грошовий рахунок, шукає благодійні фонди, аби розповсюджувати такі бейджи й браслети по всій країні.

Такі безкоштовні картки-пошуковці вже отримали більше 200 українців. Більш дорослим дітям, кажуть волонтери, батьки частіше просять бейджи, а от меншеньким для зручності обирають браслети. До організації вже звертаються із інших міст, таких як Київ, Харків, Ірпінь тощо. До «Долонька в долоні», розповіла Вікторія Гапонова, звертається за оформленням таких пошуковців багато людей, серед них як і містяни, так і переселенці. Поки ж по всій країні проходять активні бої через повномасштабне вторгнення східного сусіда, організація робитиме такі картки для дітей і надалі, а вже після остаточної нашої перемоги планують створювати їх і для дорослих. 

Comments

.,.,.,.