У Дніпрі показали документальний фільм проти насильства

 

Документальний фільм «Розірви коло» вперше показали у Дніпрі. Захід пройшов у Будинку Мистецтв. Більше на сайті dnepr-trend.in.ua.

На прем’єрі побували представники влади, соціальні активісти, які займаються питаннями з протидії насильства над жінками, поліціянти, студенти та інші.

Кінострічка приурочена до міжнародної кампанії “16 днів проти насилля”. Щороку з 25 листопада по 10 грудня по всьому світу проходять різні заходи та акції, мета яких – це протидія фізичному, сексуальному, психологічному та економічному насиллю проти жінок. Особливо ця проблема загострилась у період пандемії та локдауну, коли люди вимушені були залишатись вдома.

По всій Україні в цей період також проходять активності, у тому числі відбулись покази документального фільму “Розірви коло”. Це історії двох жінок – Саші та Іви, які пережили домашнє насильство.

Авторка ідеї – ведуча та амбасадорка Фонду ООН у галузі народонаселення Маша Єфросиніна, яка регулярно зустрічається із жінками для обговорення питання домашнього насилля.

Режисерка фільму – Єлизавета Сміт, учасниця міжнародних кінофестивалів, номінантка премії “Золота дзиґа” Української кіноакадемії. Режисерка пів року витратила на дослідження ситуації з приводу домашнього насилля в нашій країні.

“Розірви коло” покажуть у кінотеатрах 30 населених пунктах України. Кінострічка також буде доступна для перегляду в онлайн кінотеатрах.

У Дніпрі багато робиться в напрямку протидії насильства. Представники департаменту соціальної політики запевняють, що у місті створено повний комплекс заходів з питання протидії домашньому насильству. Функціонує центр підтримки дітей та сімей “Мамине щастя” де є два відділення, для жінок з дітьми та жінок без дітей, невдовзі відкриється денний центр для постраждалих від домашнього насильства та/або за ознакою статті (з кризовою кімнатою).

Comments

.,.,.,.