Усвідомлений вибір професії: як це – бути айтішником у Дніпрі

Багато хто думає, що робота айтішника має масу переваг, однак на ділі все далеко не так казково. Ми розповімо про поширені помилки, якими оповита сфера IT, в Дніпрі в тому числі.

Білборди і маршрутки рясніють рекламою IT-курсів, в коворкінг-центрах закінчується безкоштовний чай, а популярні сайти, де зберігаються портфоліо «бувалих» кодерів, заповнили резюме новачків. Багато хто хоче стати професіоналами, мріючи потрапити в який-небудь Google або Microsoft. Дізнайтеся докладніше на dnepr-trend.in.

Програмістам багато платять

Поглядаючи вакансії на сайтах пошуку роботи, користувач радіє, побачивши трьох-чотиризначну доларову суму. Адже переведи їх у гривні – і отримаєш нечувані гроші. Досвід роботи і вимоги при цьому відходять на другий план, але ці нюанси – найважливіші.

У зв’язку з тим, що в останні роки наше населення зубожіло, різниця в з/п стала відчутною. Багато айтішники мають ставку в у.о., і інфляція їх не стосується. Однак в середньому новачки отримують близько 300 у.о. (близько 7 500 гривень), подальше зростання виплат залежить від їх роботи. Крім знання різних технологій, дуже багато залежить саме від досвіду – він найцінніше.

Бути айтішником просто

Робота в IT – це гонка за сучасними технологіями і постійний саморозвиток. Кожен з нас використовує ПК регулярно: починаючи від спілкування і закінчуючи замовленням доставки їжі. Звідси думка, що за комп’ютером айтішник «відпочиває».

Насправді ж інтелектуальна праця куди виснажливіша за фізичну. Управляти і керувати потоками даних – не найпростіше завдання, тому перш, ніж вибрати цю професію, варто тверезо оцінити, чи здатні ви до тривалого розумового процесу.

ай-ті2

Зараз стало модно йти на 2-3 місячні курси з якої-небудь IT-спеціальності, отримати «корочку» і кричати всім про ступінь «спеціаліста». Але факт, що ти «спец», – підтверджує папірець, та й годі. І ось таких зараз дуже багато, які, до того ж, дивуються, чому таких професіоналів не беруть навіть на 300 баксів.

Айтішники без досвіду і певної бази знань мало кого цікавлять. Шлях молодшого розробника тернистий: швидше за все, доведеться проходити всілякі курси, влаштовуватися на неоплачувану стажування і сидіти годинами над поставленим завданням.

Сфера IT вимагає надзнань

Не все, що пов’язано з інформаційними технологіями, вимагає нелюдського праці. Будь-хто може знайти те, що йому під силу, і поступово в цьому розвиватися, але мало кому вистачає посидючості й завзятості.

Що заважає людям сісти і прочитати нову книгу, вивчити іноземну мову або розібратися з мовою програмування? Справа в тому, що по натурі своїй люди ліниві, і більшість з них впевнені, що успіх і гроші обов’язково впадуть на голову просто так. Чим більше очікування такої «халяви», тим голосніше потім ниття.

Таким чином, якщо ти готовий щодня працювати над собою і кидати виклик самому собі – пробуй, поки життя дає таку можливість. Головне – не потрапляти під вплив думки громадськості і вибирати те, що тобі дійсно до душі.

Comments

.,.,.,.