Як правильно оцінити квартиру в Тернополі: реальна вартість

Продаж і купівля житла завжди вважалася серйозним питанням, тому важливо знати як правильно оцінити квартиру. Ринок нерухомості Тернополя перенасичений пропозиціями від продавців і покупець, звичайно, знаходиться в більш вигідному становищі. Але це зовсім не означає, що квартири будуть віддаватися за копійки. Адже власник, продаючи житло, розв’язує свої квартирні питання, змінює місце проживання або сімейний стан та йому потрібні гроші.

У кожного продавця є бажання виставити об’єкт продажу за максимальною ціною. Ринок нерухомості постійно змінюється, але сподіватися продавцеві, що ціни виростуть, теж не варто. Вартість нерухомості зростає, але дуже повільно. Орієнтуватися на інші оголошення теж не дуже практично, адже всім властиво помилятися.

Як правильно оцінити квартиру

Якщо ви зважилися купити власність за хорошою ціною, займіться аналізом ринку і визначте реальну вартість квартири. Не пошкодуйте про витрачений на це час, ваші старання можуть обернутися вдалою операцією.

Як же найкраще діяти в такій ситуації та визначити справжню ціну? Що впливає на вартість нерухомості? Які бувають варіанти продажу житла? Ось перелік основних питань, які цікавлять покупців.

 • Чи варто звертатися до ріелторів?
 • Як самостійно оцінити квартиру?
 • Як ринок впливає на вартість нерухомості?
 • В яку пору року краще купувати квартиру?
 • У кого найкраще без проблем купити житло?

Звертаємося в агентство

Ріелтори на ринку нерухомості, перш за все, виконують функцію посередників між покупцем і продавцем. Не секрет, що фінансова винагорода грає важливу роль в їх роботі. Але важливо враховувати, що АН теж мають свою ступінь порядності. Як правило, відповідальні ріелтори володіють ситуацією і постараються знайти квартиру за нормальною ціною. Безперечними плюсами у зверненні покупця в агентство, є повна поінформованість і багатий досвід в продажу нерухомості. Професійна і правильно встановлена вартість нерухомості дає 100% впевненість в проведенні вдалої оборудки.

Самостійна оцінка нерухомості

У сучасну епоху доступного інтернету дізнатися інформацію про ситуацію на ринку нерухомості Тернополя зовсім не складно. Для цього не потрібно досвіду в продажах і особливого професіоналізму. Самостійно оцінити та розрахувати вартість об’єкта допоможуть рекомендації:

 • Проведіть роботу зі збору інформації, обдзвоните по оголошеннях схожих з вашою ситуацією. Зберіть дані, чим більше їх буде, тим реальніше буде оцінка квартири.
 • Зіставите тенденції по ситуації на ринку житла. Якщо ви вже приблизно визначилися з вартістю квартири, зменште її приблизно на 5%. Продавці завжди закладають процент щоб торгуватися.
 • Для загальної інформації можна прорахувати вартість одного квадратного метра загальної площі.
 • Обов’язково враховуйте сезонні коливання на ринку нерухомості.

Сьогодні шукати двокімнатну квартиру в Тернополі без посередників краще на DOM.RIA. Це обумовлено наявністю перевіреного житла. У перевірених оголошеннях ви знайдете правдиву і свіжу інформацію, доповнену знімками, зробленими інспектором за допомогою панорамної камери. DOM.RIA лідер серед сайтів на ринку житлової нерухомості України через те, що допомагає людям розв’язувати житлові проблеми в комфортних умовах.

Що впливає на вартість житла

Вартість житла підвищують або навпаки, знижують, деякі нюанси. До уваги покупцеві обов’язково приймати такі факти:

 • юридичний порядок документів і відсутність перешкод з відчуження;
 • розташування будівлі;
 • тип і рік побудови;
 • поверховість;
 • стабільна робота ліфта, замків, домофона;
 • розміри та ізольованість кімнат, кухні, санвузла, висота стель;
 • вид з вікон;
 • стан прибудинкової території, двору, наявність дитячого майданчика.

По кожному випадку і квартирі список може бути іншим. Важливо враховувати, що багатьом покупцям подобається, якщо у квартири був один власник або щоб були адекватні сусіди (перегляд починають прямо зі знайомства з ними). Природною причиною для вигідної вартості квартири є новий ремонт, стан сантехніки та комунікацій.

Вплив сезону на продаж житла

Вартість нерухомості може варіюватися в залежності, коли ви зібралися придбати квартиру. Так в зимовий час, коли всі потенційні покупці святкують і не збираються проводити час в пошуках житла, спостерігається спад на ринку. Зачекайте хоча б до березня місяця, і вже після жіночого дня можете сміливо шукати варіанти. Всю весну активно займайтеся пошуками, але з травня по серпень все ж краще цього не робити. Продавці їдуть у відпустки, на море і на дачі. Діти знаходяться на канікулах і про продаж квартири ніхто і не думає.

З настанням осені активізується купівельний натиск, всі починають вважати «курчат по осені» і жадають до Нового року в’їхати в нову власну квартиру. Покупець зобов’язаний враховувати такі сезонні ринкові перепади для кращої реалізації своїх планів.

Comments