Бандуротерапія: музичний проєкт, започаткований в місті Кам’янське

Бандуротерапія – це поєднане звучання класичної бандури й андеграундної електронної музики. Саме таке поєднання звучань використали у проєкті, що нещодавно запустився, у Кам’янському, на Дніпропетровщині. Такий симбіоз класики й техніки почали для підтримки наших бійців у ЗСУ. Наразі вже запланували тур усією областю із таким поєднаним звучанням, у планах – грати для військових, що на передовій. Більше на dnepr-trend.in.ua.

Яка унікальність цього новаторського звучання? 

Унікальність цього проєкту саме в тому, що такого звучання в світі ще не було, кажуть шанувальники українського техно, тож вирішено було поширювати наш український проєкт на весь світ. Поширити народний фольклор по-новому хлопці з Кам’янського вирішили за допомогою музики, у центрі уваги бандура.

Співзасновник проєкту «Bandura Therapy» Влад Волік розповів, що йому завжди імпонували струнні звуки бандури. За струно-щипковим Михайло, він бандурист із малку. Він каже, що дорога додому проходила через музичну школу, тож його зацікавленість до музики неспроста – там він знайшов свого майбутнього вчителя, із яким він вчився в школі 10 років.

Потім, Михайлове звучання бандури почули люди в електричках й на вулицях, грав на міні-концертах. Та, як виявилося, українці мало чого знають про народний інструмент. Михайло розповів історію, що під час святкової події в Дніпрі виступав із бандурою, коли ж вирішив запитати у слухачів, чи знайомі вони із бандурою – із 50 учасників, лише один був знайомий із струнним інструментом.

Перша композиція хлопців із бандурою

Так хлопці й вирішили запустити новаторський проєкт “Бандуротерапія”. Першу композицію створювали три студійні дні, її назва – «Тільки вперед». Вона нині звучить на радіостанціях України, а музиканти рухаються тільки вперед й експериментують. Як каже Влад Волік, вони пробують себе у різних стилях, різних стилістиках нашої електронної музики, бо вона буває абсолютно різною, хлопці інколи починають відігравати від 110 ударів/хвилину, а потім роблять розгін у темпі. Хлопці у цьому бачать певний драйв, вони починають із спокійного, а закінчують свої композиції вже із драйвом, яким хочуть поділитися із Кам’янчанами.

Драйв від бандури мають відчути й ті, хто стоять зараз на передовій через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України. Це наші військові, що потребують від нас максимальної підтримки. Тож музиканти сподіваються вже незабаром проводити свої концерти перед мужніми захисниками нашої Батьківщини. 

Будуть різні напрямки, це можуть бути окуповані раніше території, які ЗСУ звільнила (наприклад, Сумська область чи Харківщина). Є багато містечок, які не можна розголошувати заради безпеки, але хлопці будуть виступати в багатьох містах. Хлопці вважають, що могутній українських дух мають відчути в усьому світі, тож вже планують тур із бандурою містами Європи, а усі виручені кошти підуть на підтримку ЗСУ. 

Comments

.,.,.,.