На Дніпропетровщину повертається “Бітломанія”

Всього 40 км відокремлює Дніпро від міста Кам’янське (Дніпродзержинськ). Що ж там очікується і чому ця подія буде грандіозним для всієї області і України.

Про це розповість dnepr-trend.in.ua.

Як розповів нам представник місцевих ЗМІ ресурс “Улюблене місто” і Юрій Колесник, колишній член ініціативної групи – це подія варта особливої ​​уваги.

Згадати потрібно історію. У далекому 1989 році, за часів СРСР, кореспондент комсомольської газети “Прапор юності” Валерій Любченко і тодішнього директора молодіжного об’єднання “Райдуга” Юрія Колесника, члена ініціативної групи, народилася ідея проведення фестивалю “Бітломанія”.

Завдяки активній підтримці секретаря міськкому комсомолу Олега Семенка і талановитого музиканта з Дніпродзержинська Ігоря Піщуліна, до нас приїхала група “Діти” та 18 тонн радіоапаратури, завдяки чому стало можливим провести фестиваль на стадіоні “Буревісник”, розташованому на березі річки Дніпро в дуже красивому місці.

І фестиваль все-таки відбувся! До нас приїхали музиканти з Америки, Грузії, Польщі та з усіх куточків колишнього Радянського Союзу. Приїхали хіпі – любителі групи “Бітлз” з Іркутська, Мінська, Москви, Ленінграда, Сибіру й з усієї України. Учасники жили в наметах у парку на березі Дніпра біля стадіону “Буревісник”.

Під час виступу колективів, глядачі схоплювалися з місць і прориваючи заслони міліції і співробітників КДБ, оточивши сцену, відчувши дух свободи, разом з виконавцями співали і танцювали.

Була ідея зробити фестиваль щорічним, але він виявився першим і останнім міжнародним фестивалем музики “Бітлз” в Радянському Союзі.

В даний час, починаючи з 2017 року, ініціативна група в складі Олександра Галкіна, Юрія Колесника та Сергія Борощука обмірковує питання проведення другого фестивалю, присвяченого 30-річчю Першого “Бітломанія, 30 років по тому”. Він повинен пройти в травні 2019 року. Місце проведення обрали лівобережний парк на березі Дніпра, де можна поставити намети.

Тепер все залежить від оргкомітету та міської влади, які підтримали ідею нового фестивалю.

В добру путь. Музика завжди живе в серцях молоді. Навіть час не здатна забути прекрасну групу з Англії. “Бітломанія. 30 років потому” – ми чекаємо тебе.

Comments

.,.,.,.