Результати Оскару: які вони – найкращі з найкращих?

 

92-й Оскар відбувся в неділю, 9 лютого 2020 року, в театрі Долбі в Голлівуді. Основна трансляція була організована телеканалом ABC. У прямому ефірі подивитись на оскароносних щасливчиків були спроможні жителі більше ніж 200 країн світу, пише dnepr-trend.in.uа.

Головним переможцем Оскару 2020 року потрібно назвати кінопроект “Паразит”. Фільм завоював чотири премії, у тому числі він отримав статуетки за найкращу картину року, за найкращу режисуру, був визнаний найкращим художнім фільмом року. Також критики віддали йому голос в номінації за оригінальний сценарій. 

Перший переможець не на рідній мові

1

Найцікавіше у фільмі “Паразит” навіть не те, що він отримав найпозитивніші відгуки від кінокритиків. Суть полягає в тому, що це перший фільм-переможець в історії “Оскара”, який не був англійською мовою. Сценарист, режисер і продюсер кінокартини Бонг Джон Ху виграв три найголовніші категорії з “Паразитом”. Також, відмітимо, що “Паразит” був першим фільмом з Південної Кореї, який був номінований на Міжнародний художній фільм.

Про головного переможця

2

Сюжет фільму “Паразити” крутиться навколо китайської сім’ї, яка живе в дуже жахливих умовах. Але в один дивовижний день все змінюється. Сину глави сім’ї пропонують спробувати себе у репетиторстві, і юнак успішно проходить співбесіду та легко влаштовується на роботу.  

До “Оскара” фільм був високо оцінений кінокритиками та отримав Пальмову гілку у Каннах. Його назвали фільмом-будівництвом сатири про сучасні реалії життя.  За словами режисера, Бонг Джун Хо, за день до “Оскару” він усю ніч дякував усім хто працював з ним над картиною. Це були дуже зворушливі слова не тільки як кандидата на приз та режисера, але й як людини. Також він відмітив, що навчаючись на режисера більш за все він полюбляв дивитись на працю Мартіна Скорсезе. 

Не без сварок

Останні роки премію “Оскар” більшість глядачів звинувачують у “політичності”. Більшість глядачів вважає, що журі має намір ігнорувати жінок і темношкірих, а судити номінантів найчастіше мають можливість лише білі чоловіки.

Письменник Стівен Кінг, який увійшов у журі премії американської кіноакадемії, вийшов у захист «Оскара». Після оголошення номінантів цього року вибір журі розкритикували у соціальних мережах: у той же день у Twitter запустили хештег # OscarsSoWhite2020 (Оскар-2020 занадто білий).

Стівен Кінг повідомив, що йому дозволили голосувати тільки в таких категоріях, як «Кращий фільм», «Кращий адаптований сценарій» і «Кращий оригінальний сценарій». На коментарі він відповів, що ніколи би не думав про різноманітність у питаннях мистецтва та його, як члена журі, цікавить лише якість. 

Кращі з найкращих

3

Хоакін Фенікс – переможець “Оскару” в якості “Кращого актора на головній ролі”. за його виступ у ролі Артура Флека у фільмі “Джокер”. Це вже його третя номінація в якості кращого актора та перша перемога!

Хоакін Фенікс обійшов таких акторів, як Антоніо Бандераса у фільмі “Біль та слава”, Леонардо Дікапріо у кінокартині “Одне до часу” та Адама Драйвера у “Марійські історії”.

Рене Зелвегер – стала володаркою Оскару у номінації Кращої актриси на головній ролі. Це її четверта номінація і третя перемога в цій категорії.

Comments

.,.,.,.