Із пагорбів Голлівуду – до Карпатських гір

Фільм «Захар Беркут», який відзнятий по мотивам світової класики – повісті Івана Франка вийшов на великі екрани 10 жовтня. Цей відомий твір є світовою класикою, тому в його екранізації вирішили задіяти американських режисерів і голлівудських акторів. Далі розповість «Дніпро.Тренд».

Головним режисером стрічки став Ахтем Сеітаблаєв, він саме він взявся за сценарій і в сценарій і, запросив колег зі Сполучних Штатів до українських Карпат для зйомок.  Відомий актор, телеведучий, режисер, сценарист та волонтер приїздив до Дніпра після зйомок фільму «Захар Беркут» (The Rising Hawk). Режисер твердо переконаний: своє творче натхнення черпає  від сповнених любові та близьких по духу людей. «Місто Дніпро, взагалі – це такий авангард патріотизму, креативу, авангард людей, які чітко розуміють, в якій країні вони живуть, і роблять багато для того, щоб їх діти пишалися цією країною», – говорить Ахтем. Він вважає наше місто особливим, тому і вирішив поділитися враженнями від зйомочного процесу.

Даний історичний екшн є однією із творчих робіт, якими дорожить Ахтем Сеітаблаєв.

«Це повнометражний художній фільм, який вийде на міжнародний рівень. Співпраця з американськими партнерами – це, в першу чергу, наш шанс Співпраця з американськими кінематографістами – це, безпосередньо, наш шанс повідати світовій спільноті про героїчні постаті далеких часів, показати красу і велич природи Карпатських гір, більше розповізти про наше минуле, менталітет – переконаний режисер. – Недарма стрічка вийде до Дня Захисника України. Я пишаюсь тим, доля подарувала мені шанс бути причетним до цієї важливої події таким чином».

Свою професію Ахтем вважає дещо по типу геолога, який, допустимо, шукає нафту:

«Завдання режисера – зі своєю ідеєю, зі своїми знаннями, своєю мрією – знайти команду людей, запалити ідеєю. Якщо ви придумали фантастичну річ, то у них мають загорілись очі, як і у вас. І тут іде в хід все – знайти те місце, з якого у них буде бити «нафта енергії», і потім разом вже створюйте хороший продукт».

А ще Ахтем радить вірити в себе, у свої мрії. Ми іноді самі не готові до здійснення тих мрій, про які думаємо, але вони збуваються. Адже великий шлях починається з малого – треба зробити перший крок. У минулому звичайний хлопчик із родини депортованих до Узбекистану кримських татар Ахтем знає зараз про це напевно. 

Автор – Маргарита Бубнова

н

 

Comments

.,.,.,.