Як працювати ефективніше: кілька порад для тих, хто працює віддалено

Віддалена робота має як переваги, так і недоліки. Звісно, той хто працює вдома, має змогу самостійно планувати свій графік роботи, та й вставати рано-вранці, аби дістатися крізь затори й переповнений громадський транспорт до офісу, теж не потрібно. Та, на жаль, не кожен може самоорганізуватися й працювати вдома справді ефективно. То щось відволікає, то поспати захочеться, то улюблений серіал переглянути, то ще чогось. dnepr-trend.in.ua підкаже, що робити, аби працювати віддалено ефективно.

Визначте межі свого робочого часу

Це перший крок до самоорганізованості. Вирішіть для себе, коли ви починатимете роботу й коли завершуватимете її, при цьому врахуйте ваш хронотип. Намагайтеся не порушувати часові межі. Постарайтеся працювати в один і той самий час. Адже якщо ви не визначите межі свого робочого часу, вам буде важко як розпочати роботу, так і завершити її. Рекомендуємо вмикати будильник, який сигналізував би, що робочий день завершився й настав час відкласти всі справи на завтра.

Вимкніть соцмережі

У соцмережах ми втрачаємо відчуття часу. Тож якщо ви постійно заглядатимете туди «на хвилиночку», втратите ой як багато часу, який могли б використати для роботи. Звісно, найкраще буде, якщо взагалі видалити свої сторінки в соцмережах. Проте якщо все ж не готові до таких радикальних кроків, то хоча б вимикайте їх у робочий час.

Виходьте на вулицю

Те, що ви працюєте вдома, ще не означає, що можна сидіти в чотирьох стінах. Вийдіть на вулицю, аби подихати свіжим повітрям, — хоча б на п’ять-десять хвилин. Пам’ятайте, що гуляти на свіжому повітрі дуже корисно для здоров’я.

Облаштуйте робоче місце

Зробіть робоче місце таким, аби вам було там справді комфортно. Але не забудьте максимально прибрати все, що відволікає від роботи. Не працюйте на ліжку чи дивані, де ви зазвичай відпочиваєте, адже це вас розслаблятиме й не даватиме змоги зосередитися саме на роботі.

Робоче місце має бути зручним, налаштовувати на роботу й давати можливість максимально зосередитися.

Зніміть піжаму

Те, що ви працюєте вдома й вас ніхто не бачить, ще не означає, що можна днями ходити в піжамі чи халаті, з розпатланим волоссям, а то і взагалі скидатися на домовика Кузю з мультика. Такий зовнішній зовсім не налаштовує на роботу. Звісно, не обов’язково одягати строгий діловий костюм, робити укладку і взувати підбори. Проте й у домашньому одязі працюватиметь не так ефективно, адже це не дає змоги відмежувати робочий час від особистого.

 

Звісно, кожен сам визначає, коли і в яких умовах йому найкомфортніше працювати. Та все ж радимо прислухатися до наших порад. Можливо, саме їх вам і бракувало для того, аби звертати гори.

Comments

.,.,.,.