Що буде, якщо змішати 92-й та 95-й бензин

Водії – вкрай цікаві люди. Їм подобається експериментувати, на практиці випробувати нові дороги, повніше пізнавати можливості свого автомобіля. Але що стосується заправки бака паливом, то у багатьох власників машин виявляється не властивий їм консерватизм. Боязнь нашкодити своєму «чотириколісному другові» змушує деяких із них заправляти авто не тільки паливом рекомендованої виробником марки (що правильно), але по можливості одного бренду. При цьому висловлюється спірна думка, що на кожному заводі пальне однієї марки відрізняється за щільністю та консистенцією. Однак хіба не цікаво дізнатися, що буде, якщо змішати бензин з різним октановим числом? Наприклад, 92-й та 95-й. Давайте запитаємо у фахівців компанії, що займається продажами бензину оптом.

Мікс бензинів – включаємо логіку для з’ясування результату

Щоб правильно відповісти на питання, що відбудеться при змішуванні 92-го та 95-го бензинів, потрібно спочатку розібратися у методах його виробництва. В Україні можна купити таке паливо, виготовлене способом крекінгу. Він буває:

  1. Термічним – переробка вуглеводнів за високої температури і без доступу повітря.
  2. Каталітичним – одночасно з нагріванням застосовуються різні каталізатори, наприклад, такі хімічні елементи та сполуки як метали та їх оксиди, а також солі.

Крекінг не дозволяє отримати октанове число більше 80. Для його підняття застосовують різні присадки. Так підвищується якість палива та покращуються інші характеристики, наприклад, морозостійкість. В результаті октанове число доводиться до необхідного для відповідності маркам АІ-92 та АІ-95 значень. Цим параметром вимірюють стійкість пального до дострокової детонації. При використанні будь-якого бензину важливо, щоб процес його спалаху починався вчасно – при підключенні свічки запалювання. Інакше може статися пошкодження двигуна. Моторам з високим ступенем стиснення або які оснащені турбіною (вона дозволяє повніше збагатити паливо киснем) необхідний бензин з великим октановим числом, щоб уникнути ризику дострокової детонації.

Тобто насправді жодної відмінності за щільністю та консистенцією у цих марок пального бути не може – основа у них однакова. Різниця лише у кількості присадок. Можна навіть сказати, що 92-й бензин чистіший. Адже в його складі знаходиться набагато менше протидетонуючих присадок, ніж 95-го. Але останній проходить більше стадій обробки, тож коштує дорожче.

Отже, при з’єднанні бензинів марок АІ-92 і АІ-95 нічого страшного не станеться. Більше того, такі види пального в бензобаку просто не зможуть змішуватися. Адже у них неоднакова щільність — 95-а набагато легша. Як підсумок спостерігатиметься наступна картина: паливо з меншою щільністю розташується над щільнішим. Тому спочатку розпочнеться вироблення саме бензину АІ-95. Так як його ефективність вища, водієві може здатися, що двигун почав краще сприймати пальне. Як кажуть, у таких випадках автомобіль «пішов». Але насправді це оманливе враження. Ніякого виграшу у продуктивності двигуна отримати не вдасться.

Не варто побоюватися купувати паливо однієї і тієї ж марки від різних виробників. Якісний бензин будь-якого бренду не матиме суттєвих відмінностей від конкуруючого продукту, адже він має відповідати прийнятим у нашій країні стандартам.

Коли змішувати бензин не варто

Існує ситуація, коли однозначно не слід заливати у бензобак обидві марки палива. Так робити не можна, якщо двигуну автомобіля потрібен саме 95-й бензин. В цьому випадку після його вигоряння присутність 92-го може стати причиною виникнення проблем із двигуном. Дострокова детонація здатна вивести з ладу комплектуючі циліндрів та поршнів. Що прикро, ні про який ремонт за гарантією не може бути мови: на сервісі в першу чергу візьмуть проби пального з бензобака.

Comments

.,.,.,.