Розбираємось, що таке тепла штукатурка

Двадцять перше століття пред’являє особливі вимоги до якості та технічних характеристик будівельних матеріалів. Якщо раніше на чільне місце ставилися їх надійність і довговічність, то сьогодні цього занадто мало. Такі властивості повинен мати будь-який сучасний продукт, що застосовується під час зведення будівель та споруд різного функціонального призначення. Але не менш важливим завданням є забезпечення мінімального рівня тепловтрат. Кожен будинок має бути енергоефективним, що позитивно позначиться на експлуатаційних витратах. В наш час при виконанні будівельних чи ремонтних робіт не можна не звертати уваги на облаштування якісної теплоізоляції. Тому вже на стадії проектування проводиться інженерний розрахунок можливих витрат на опалення будівлі та підбираються матеріали, які допоможуть зберегти максимальну кількість тепла. В результаті вдається досягти суттєвої економії енергоресурсів у опалювальний період.

Тепла штукатурка – інноваційний будівельний матеріал

Не дивно, що постійно вдосконалюються технології і з’являються нові революційні технічні рішення. Однією з найбільш ефективних альтернатив традиційним утеплювачам на кшталт мінеральної вати та пінопласту по праву називають теплу штукатурку. Такий інноваційний будівельний матеріал був розроблений зовсім недавно. Проте зумів за короткий термін завоювати значну частку ринку. Більше того, експерти оцінюють його перспективи як блискучі, відзначаючи динамічне зростання продажу. Згідно з прогнозами, незабаром тепла штукатурка стане провідним матеріалом у своєму сегменті. Його переваги оцінили багато будівельних організацій, забудовники, приватні власники нерухомості. Важко знайти інший такий товар у сфері утеплення та теплоізоляції, що дозволяє настільки підвищити ефективність виконання будівельних робіт.

Ефективне рішення у сфері теплоізоляції

Тепла штукатурка – це будівельний матеріал із категорії «два в одному». З його допомогою можна не тільки утеплити стіни будинку, але й виконати їхнє декоративне облицювання. Фактично застосування такого інноваційного продукту дозволяє отримати подвійну економію – коштів та часу. Не потрібно купувати як теплоізоляційний, так і оздоблювальний матеріал, а потім окремо проводити роботи з їх встановлення або нанесення на фасад. І це не кажучи вже про користь використання рідкої теплоізоляції як ефективного утеплювача, що надійно захищає будівлю від низьких температур і запобігає витоку теплової енергії. Існують рішення як для фасадів, так і для внутрішніх робіт.

Ось що потрібно знати про технологічні особливості теплої штукатурки:

  1. Будівельний матеріал є сухою сумішшю. До складу композиційного рішення входять цемент або гіпс, а також додаткові компоненти.
  2. Добавки та модифікатори покращують технічні характеристики суміші, а замість піску в ній містяться пористі та легкі інгредієнти.
  3. Завдяки компонентам, що містяться в складі, формується «дихаюча» структура суміші. Відповідно до розробленої технології застосовуються різноманітні речовини — наприклад, спінений вермікуліт, пінополістирол, тирсу, піноскло, подрібнений перліт.
  4. Компоненти теплої штукатурки використовуються в залежності від її сфери застосування – для утеплення та облицювання фасадів або при виконанні внутрішніх робіт. Однак кожен із них служить для вирішення ключового завдання — утримання теплової енергії у приміщенні.
  5. Перед нанесенням суміш необхідно розвести водою у вказаній на упаковці пропорції. Крім стін штукатурку можна використовувати як теплоізоляційний і оздоблювальний матеріал на будь-яких поверхнях.
  6. Сфера застосування не обмежується теплоізоляцією та оздобленням. Матеріал відмінно підійде для виконання різноманітних будівельних та ремонтних робіт. Наприклад, вирівнювання стін, виправлення різних дефектів, шумоізоляції несучих конструкцій, міжкімнатних перегородок, міжповерхових перекриттів.

Якщо порівняти показники теплоізоляції теплої штукатурки та існуючих традиційних матеріалів, то інноваційний продукт ефективніший приблизно у 4(!) рази.

Comments