Який вид масиву найкращий для кухні та де його вибрати у Дніпрі?

 

Кращий матеріал для кухні – це натуральне дерево. З цим не посперечаєшся. Інша річ, з якого дерева, адже порід багато й відрізняються вони не лише назвою, а й іншими якостями — довговічністю, текстурою, кольором та іншим.

У цій статті ми розповімо, якими бувають кухні з дерева в Дніпрі та як зробити правильний вибір при покупці.

Що важливо врахувати під час вибору матеріалу для кухні?

Щоб покупка кухонного гарнітура була осмисленою, а не спонтанною, рекомендуємо звернути увагу на такі фактори:

  • твердість-м’якість породи;

  •  ударну в’язкість та стійкість до деформації;

  • експлуатаційну довговічність;

  • гігроскопічність (здатність дерева поглинати вологу з повітря);

  • жорсткість (гнучкість дерева).

При цьому основними критеріями при виборі залишаються щільність і твердість деревини, оскільки найнадійніші меблі виготовлені з твердих порід. Те саме стосується й щільності. Таке дерево важко обробляти, меблі з нього значно дорожчі, але вони здатні простояти століття.

Характеристики кращих порід дерева для кухонного гарнітура

Говорити про екзотичні породи дерева немає сенсу, тому краще зупинимося на тих, що ростуть у наших широтах і користуються популярністю у покупців.

Кухня із дуба

Традиційні властивості дуба – міцність, довговічність, надійність. Це одна з найтвердіших і найдорожчих порід дерева. Меблі з дуба бувають різних кольорів і відтінків — світлими, жовто-коричневими, сірими та навіть зеленуватими.

Переваги масиву з дуба — він добре сохне, не схильний до деформації, не гниє, його легко фарбувати, покривати лаком і обробляти.

Недоліки меблів з дуба — вони дещо громіздкі, важкі, ну й, звичайно, дорогі.

Кухня з ясеня

У плані міцності та надійності ясен близький до дуба. Це світліше дерево, без серцеподібних променів. Ясен, як правило, не морять, а використовують у натуральному вигляді, оскільки моріння не покращує його декоративні якості, а швидше навпаки, ясен після такої операції набуває непоказного сірого відтінку. Ця порода добре сушиться і на ній рідко з’являються тріщини.

Недоліки — через в’язкість ясен важко обробляти вручну та у нього висока гігроскопічність, відповідно, в приміщенні, де будуть стояти такі меблі, має бути сухо.

Кухня з липи

Липа — одна з найпопулярніших порід у покупців та майстрів. Так, перші її цінують за однорідний візерунок і оригінальний (кремовий) колір, другі за те, що добре піддається обробці.

Кухня із вільхи

Вільха — дерево середньої твердості, однорідне за структурою, з помірною гігроскопічністю. Колір — від жовтуватого до коричневого з червоним відтінком. У вільхи гарна текстура. Виробники поважають це дерево за легкість та м’якість, воно добре ріжеться, клеїться, фарбується та покривається лаком.

Важливий момент — меблі із вільхи не пахнуть і не вбирають запахи.

Де знайти гарну кухню з масиву в Дніпрі?

Інтернет-портал wow MEBLI пропонує користувачам список найкращих виробників кухонних меблів в Україні. Вибір у нас великий. Отже, тут ви без проблем знайдете потрібну вам компанію, познайомитеся з умовами та цінами, а також визначитеся з матеріалом для кухонного гарнітура.

Comments