Переваги та недоліки шнекових помп і де вони використовуються в господарстві

 

Система комунікацій — життєво важлива частина будь-якої споруди, незалежно від її призначення. Зазвичай, основна частина системи — це трубопровід, по якому подається вода, яка використовується потім за призначенням і шнекова помпа шнековий насос для в’язких рідин, який власне закачує воду в трубу та створює в ній потрібний тиск. У цій статті розглянемо особливості конструкції шнекової помпи, а також її переваги й недоліки.

Де застосовують шнекові помпи?

Скажемо відразу, шнекові помпи використовують не тільки для подачі води, а й для перекачування інших рідин, газу або пари.

Що стосується води, то такі пристосування подають її для побутових і технічних потреб, качають в резервуари, фонтани, басейни, для поливу, нагрівальних котлів і бойлерів.

Тому при всій їх схожості, агрегати слід відрізняти за конструктивними особливостями, в залежності від поставленого завдання.

Так, для подачі води на город потрібна помпа здатна працювати на великій відстані від центральної мережі водопостачання. Для подачі рідини з колодязя знадобиться пристрій, що функціонує навіть при сильному засміченні ємності, а на будівельних роботах – для перекачування фарб або інших технічних рідин.

Особливості конструкції шнекової помпи

Шнекові помпи бувають двох видів — поверхневі й погружні. Перші встановлюють на майданчиках біля поверхні води, при цьому труба, що працює “на всмоктування”, знаходиться в воді.Такі агрегати характеризуються невисокою продуктивністю, тому годяться для свердловин не глибше 10 м. На відміну від них погружні помпи знаходяться повністю у воді та здатні подавати рідину з глибини більше 50 м.

Відзначимо, що шнекові погружні помпи користуються більшою популярністю у споживачів, а поверхневі зустрічаються значно рідше.

Переваги та недоліки шнекової помпи

Як і у будь-якого технічного пристрою, у шнекової помпи є свої переваги та недоліки. Так, серед головних плюсів агрегату можна впевнено назвати — надійність. Як показує практика при правильній експлуатації шнекові помпи служать багато років. Ще одна  їх незаперечна перевага — широка сфера застосування в промисловості й в побуті. 

Важливо й те, що шнекові помпи можуть довго працювати при повній відсутності вібрації, яка не впливає на надійність кріплення.

З недоліків насосів цього типу найчастіше називають їх високу вартість і неможливість використовувати агрегат на холостому ходу.

Comments

.,.,.,.