Світлодіодна стрічка: особливості застосування

Зовсім недавно в ролі незвичайного освітлення виступали лампи з різноколірними шибками це була межа бажань. Сьогодні в магазинах представлений величезний вибір світлодіодних стрічок, які використовують в дизайні, декорі як всередині будівель, так і на вулиці.

Такі лампи споживають мінімальну енергію. Потрібно тільки правильно розрахувати необхідну потужність, вибрати колір підсвічування і, якщо буде потрібно, допоміжне обладнання. Купити в Києві світлодіодну стрічку можна в інтернет-магазині не виходячи з дому, з доставкою.

У чому переваги світлодіодної стрічки?

Світлодіодна стрічка являє собою смугу діелектрика на яку нанесені струмопровідні доріжки і світлодіод. Знаходяться вони на однаковій відстані між собою і забезпечують рівномірне освітлення.

До переваг такої стрічки, можна віднести:

 • мінімум споживання електроенергії;
 • хорошу яскравість освітлення;
 • простий спосіб установки;
 • мінімум простору для кріплення;
 • довгострокове застосування.

Які стрічки доступні у продажу

Однозначно кращої стрічки не існує, важливий задум і бажання клієнта. Розрізняють одно- і багатобарвні стрічки.

Одноколірні випромінюють один відтінок, колір якого визначається встановленими кристалами. Найпростіший колір – білий, його використовують для робочого освітлення. До всього він ще й більш яскравий.

1

Кольори бувають різні в залежності від температури освітлення. Їх поділяють на три групи: теплий, нейтральний і холодний. Тут все залежить від ваших уподобань, проте для ванної кімнати та кухні рекомендовано вибирати нейтральний тип, для кімнат – теплий, який додасть затишку. А ось холодний колір більше підходить для вулиць або офісів. Не менш важливо звертати увагу на точність відтворення кольору. Найкраще вибирати з показником понад 70 або 90, щоб уникнути спотворення.

Барвисті стрічки стануть відмінним рішенням для тих, хто не може визначитися з одним кольором. На таких стрічках встановлені світлодіоди з різними колірними кристалами. Всі відтінки змішуються і виходять в результаті потрібного кольору.

Кристали різних кольорів коштують дорожче і частіше за все їх застосовують тільки в якості декору, так як освітлення від них набагато менше.

1

За потужністю контролер повинен відповідати блоку живлення, або бути трохи більше. Від нього залежить колірна гамма і яскравість освітлення. З його допомогою реалізуються ефекти: зміни відтінку по черзі або мерехтіння.

1

Яскравість і потужність

Від розміру та кількості світлодіода залежить яскравість освітлення. Безумовно також важлива якість. Розмір світлодіода ми дізнаємося по маркуванню – це цифри які позначаються біля типу стрічки. Це може бути SMD 4532, де розмір діода становить 45х32 мм або інші значення.

Про щільність діодів судять виходячи з розмірів на маркуванні. Мінімум може бути 30 штук, які розташовуються на одному метрі стрічки. А ось максимальна кількість визначається розміром, від 72 до 280 одиниць.

Для якісної і довговічної роботи необхідно застосовувати блок живлення. Великою помилкою буде думка, що потужність стрічки дорівнює потужності адаптера. Блок повинен бути на 30% більше потужності стрічки.

 

1

Ступінь захисту стрічки

Клас захищеності стрічки відповідає ступеню захисту її від вологи і пилу. Як і всюди, маркування виглядає у вигляді букв IP і двох наступних цифр. Вибираємо стрічку по класу захищеності з урахуванням умов експлуатації:

 • IP20 – для кімнат і будинків;
 • IP43 / IP44 – для плінтусів, ванни, робочої поверхні в кухні;
 • IP54 / IP55 – для вулиці;
 • IP67 / IP68 – для підсвічування басейнів, фонтанів.

 

1

Кожен клас повинен застосовуватися в рекомендованих умовах і розташуваннях.

Як вибрати стрічку?

Важливо враховувати всі функції і параметри, які ви бажаєте отримати від освітлення стрічкою, і не забувати про специфіку місця.

При виборі варто спиратися на рекомендації:

 1. Для кухні кращим варіантом стане біла, IP43 / 44.
 2. Для гаража – стрічка з IP68.
 3. Для кімнат – одноколірна, тепла, з мінімальним рівнем захисту. Важливо щоб світло було приємне очам.
 4. Для ванної кімнати – IP43 / 44. Якщо мова йде про стелю, варто вибирати білу однотонну, а для дзеркал і ніш можна використовувати кольорову підсвітку.
 5. Освітлення дитячої кімнати не повинно бути занадто яскравим. Варто віддавати перевагу м’якому і приглушеному світлу.
 6. Для підсвічування в гардеробну підійде звичайна і найпростіша стрічка.
 7. Освітлення арок передбачає використовувати стрічки, що гнуться.
 8. Для фасадів, вітрин або підсвічування доріжок використовують стрічку із захистом IP54 / 55.
 9. Для освітлення під водою – стрічку в ПВХ-коробі, будь-якого кольору, із захистом IP68.

Світлодіодними стрічками підсвічуються сходинки, ніші, плінтуса, меблі та багато іншого, наскільки вистачить фантазії. Купити таке підсвічування можна в інтернет магазині. Менеджери консультанти допоможуть вам визначитися з вибором, підберуть оптимальний варіант стрічки для ваших цілей. Оформити замовлення ви можете як через сайт, так і по телефону. Зібране замовлення доставимо вам найближчим часом в будь-яке місто України.

Comments

.,.,.,.