Куди звертатися у Дніпрі, щоб пройти безкоштовні курси домедичної допомоги?

Де у Дніпрі є можливість пройти безкоштовні курси домедичної допомоги? Куди звертатися по даному питанню та яка програма вивчення курсу, про це розповіла інструкторка з домедичної допомоги та тактичної бойової допомоги постраждалим Дар’я Лаврущенко.

Від Департаменту молодіжної політики Дніпра та національно-патріотичного виховання вирішено влаштовувати курси з домедичної допомоги ще з початку війни. Дані курси вже пройшли тисячі людей – це заклади позашкільної освіти, загально-середньої освіти, коледжі та вищих навчальних закладів.

Записатися на курси, повідомляє сайт dnepr-trend, можливо онлайн на сайті Департаменту молодіжної політики або за номером телефону, який вказано на сайті чи в соціальній мережі. Заявка відправляється після заповнення відповідей на п’ять коротких запитань, після чого буде вказано час та дата проведення тренінгу.

Заняття проводять 2 інструктори: Дар’я Лаврущенко та її колега. До кожної групи на заняття запрошують приблизно 10-15 людей – для того, щоб кожен встиг засвоїти програму.

Програма тренінгу складається з двох частин:

  • Коротка теоретична частина (за протоколом MARCH);
  • Практичне відпрацювання отриманих навичок (для цього в наявності є всі необхідні манекени, засоби зупинки кровотечі, матеріали для відпрацювання серцево-легеневої реанімації.

Зміст матеріалу, що вивчається на тренінгу

Зупинка кровотечі, та її види, як відрізнити та що робити у кожному випадку. Перевірка дихальних шляхів. Серцево-легенева реанімація. Профілактика гіпотермії. Різні поранення. Хімічні ураження. Короткий курс для цивільних громадян, які не дуже орієнтуються, що робити у невідкладних станах, максимально наближених до повсякденного життя. Що робити, якщо немає під рукою аптечки, гемостатичних матеріалів. Як надати допомогу з імпровізованого матеріалу.

фото джерело: https://www.facebook.com/molod.npv

Вікового обмеження для проходження курсу немає: навчитися надавати допомогу можуть як діти, так і дорослі чи представники Тер оборони Дніпра. Але основний контингент відвідування курсів все ж таки – це люди середнього віку (приблизно від 20 до 45 років).

Як довго триває курс?

Проводиться лише перший рівень навчання щодо надання допомоги (взагалі їх 4). Для цивільних громадян одного заняття буде достатньо для того, щоб зорієнтуватися у 95% невідкладних станах. Це стосується випадків з цивільного життя без урахування бойових травмувань.

В залежності від кількості учасників тренінгу тривалість його складає до 2 годин, поки всі учасники не відпрацьовують усі навички надання домедичної невідкладної допомоги.

Як довго ще будуть проводити тренінги?

Заплановано проводити тренінги до вересня місяця, по три заняття на тиждень (вівторок, четвер та субота). При збільшенні кількості охочих -буде розглядатись питання щодо збільшення проведення занять чи збільшення кількості інструкторів. Для проведення курсу організовано визначену локацію, але плануються також навчання із виїздами до громад нашої області.

Перед початком курсу інструктори дізнаються рівень знань, з яким прийшли люди. У наданні відповідей на елементарні питання – 99% надають неправильні. Причина: така інформація не була такою актуальною до початку війни.

Comments

.,.,.,.