Українське кіно на арт-майданчиках Дніпра: що транслюватимуть містянам?

Керівник громадської організації «Kultura Medialna» Андрій Палаш розповів про новий проєкт щодо трансляції українського кіно на арт-майданчиках Дніпра. ГО «Kultura Medialna» разом з галереєю арт-мистецтва «ARTSVIT» запускає програму українського кінопоказу. Ініціатива розрахована до кінця року: кожного тижня транслюватиметься українська стрічка. Перегляд, повідомляє dnepr-trend, безкоштовний у художній галереї «ARTSVIT».

Фільм, що ознаменує відкриття кінофестивалю у Дніпрі

Перед кожним показом фільму організаторам фестивалю потрібно виконати певний ряд зобов’язань, головний з яких являється перемовини та узгодження транслювання фільму з дистриб’ютором для того, щоб отримати дозвіл на публічний показ у Дніпрі, мати всі права на це.

Починатиметься транслювання фільмів зі стрічки «Цвітіння кульбаби», тому що він дуже цікавий, входить до ТОП-100 кращих фільмів за всю сучасну історію України.

«Цвітіння кульбаби» – соціальний драматичний фільм, який показує історію чоловіка, що потрапив до в’язниці ще за часів радянської влади, а виходить із в’язниці вже в незалежній Україні.

Партнери показів кінофестивалю є Національний центр Олександра Довженко «Довженко-центр» та Арт Трафік кіно. Вони являються українськими дистриб’юторами, які показують саме сучасне кіно.

Протягом всього періоду до кінця року організаторами проєкту буде обиратися різноманітне кіно. Деякі фільми будуть про нашу сучасність та пов’язані із теперішньою ситуацією в Україні, деякі фільми будуть відсторонені від війни (наприклад, про молодь, кохання, комедійні жанри). Причина полягає в тому, що кіно прийдуть подивитись люди досить різної вікової категорії. Таким чином, фільм повинен бути цікавий та доступний для досить широкої аудиторії.

Як долучитись до перегляду фільмів?

Перегляд фільмів безкоштовний за попередньою реєстрацією на офіційних сторінках громадської організації «Kultura Medialna» та художньої галереї «ARTSVIT». Приміщення для показу фільмів на один сеанс приймає до 100 людей.

Ідея проєкту трансляції безкоштовного кіно?

Навіть під час війни культурне життя повинне продовжуватися. А саме зараз вкрай важливо транслювати саме українське кіно, нашу культуру, адже багато містян навіть не чули назви деяких українських фільмів. Таку концепцію ідеї проєкту озвучив керівник громадської організації «Kultura Medialna» Андрій Палаш.

фото джерело: з сторінки у Фейсбук ГО “Kultura Medialna”

Окрім кінопоказу громадська організація «Kultura Medialna» кожної суботи збирає у клубі української розмовної всіх охочих, щоб практикувати та навчитися вільно спілкуватися українською мовою. Ця ініціатива проводиться ще з квітня місяця і з кожним тижнем кількість охочих потрапити сюди лише збільшується.

Також є організації, що займаються культурними та освітніми заходами. Наприклад воркшопи з живопису, графіки, перформансу та майстер-класи для дітей. Всі вони безкоштовні, з попереднім записом на сторінці в соціальній мережі «ARTSVIT».

Comments

.,.,.,.