Смертельно небезпечна гра дітей-підлітків дійшла до України

 

Новий страшний челендж, який у більшості випадків закінчується травмами або загибеллю дітей, стрімко розповсюджується світом. Смертельна гра, в яку грають підлітки з багатьох країн світу шокує та бентежить їхніх батьків. А тепер «розвага» набирає популярності в Україні, пише dnepr-trend.in.ua.

Фатальна «забава» в мережі

Соціальні мережі не лише відкривають для нас світ, нові знайомства та друзів, але також являють собою загрозу особистим даним або, що навіть гірше, роблять нас соціально вразливими перед людьми, які мають на погані наміри.

Сьогодні кожен знає про конкурси, челленджі та флешмоби в соціальних мережах, але мало хто задумується про те, що вони можуть бути дійсно небезпечними та мати страшні наслідки.

Жахлива гра почалася із Заходу. Вона має назву «skull-breaker challange» (в перекладі означає «проломи череп челендж»). Інша назва – падіння в стрибку.

Відеозаписи на яких підлітки приймають виклик і випробовують гру на своїх друзях та однокласниках заполонили простори інтернету, а особливо такі записи популярні в Tik Tok.

Суть виклику

Назва гри відображає її сутність: троє людей стають в шеренгу, нібито домовившись стрибнути водночас. Але стрибає лише людина, що знаходиться всередині, а двоє інших, попередньо змовившись, підсікають ногами того, що стрибає. В результаті такого стрибку з «підсічкою», жертва змови, якщо не встигає правильно згрупіруватися при падінні, зазнає серйозної травми. Найчастіше падіння доводиться на потилицю та спину. Все дійство знімається на відео, щоб потім викласти в соціальні мережі. Єдиною метою розіграшу є набрати лайки, підвищивши свою популярність в Tik Tok, Instagram та ін.

Небезпечні наслідки гри

Існує відразу декілька причин чому така гра є надзвичайно небезпечною. Челлендж призводить не лише до травм, таке падіння може мати смертельні наслідки.  Причиною цьому часто слугує удар потилицею об підлогу з висоти власного росту, що може закінчитися переломами, струсом мозку, крововиливом, паралічем, і це ще не весь список.

Іншим небезпечним фактором є раптовість. Дитина не підозрює, що така гра закінчиться для неї падінням, а разом з цим приниженням перед шкільними друзями і всім класом. Відео, що потрапить на простори соцмереж є справжнім моральним ударом для підлітка, який прагне до визнання в соціумі.

Жертви жорстокої гри

Ігрова хвиля сформувалася в Америці, де вже встигла сколихнути суспільство. Беззаперечні факти підтверджують, що це не просто страшилка, а фатальна гра зі смертю.

Дівчина з Маямі, штат Флорида анонімно поділилася своєю історією з локальними ЗМІ. Вона стала черговою жертвою небезпечного пранку. Однолітки довго і настирно вмовляли школярку знятися у відео разом з ними, запевнивши її, що це частина шкільного проекту. В результаті вона все ж таки погодилася та високо підстрибнула, а інші двоє збили її з ніг. Дівчина отримала сильні удари голови та шиї, а зараз знаходиться на лікуванні. Вона була переведена в інший навчальний заклад.

Кривдники залучені до дисциплінарної відповідальності, а батьки постраждалої найняли адвоката і вирішили судитися зі шкільним керівництвом.

В свою чергу, вчителі та керівники школи просять батьків поговорити з їх дітьми про важливість поваги до оточуючих, пояснивши їм, що такі онлайн челленджі та лайки нічого не варті у порівнянні з цінністю людського життя.

Також відомо про смертельний випадок гри в Бразилії через який Емануела Медейрос померла у свої шістнадцять років. Дівчину доставили до реанімації, але врятувати не встигли. Причиною смерті стала черепно-мозкова травма.

Жінка зі штату Аризона опублікувала фото свого сина на сторінці у Facebook. Хлопець став ще однією жертвою злощасної гри. За словами матері, дитина не знала про розіграш, так як мав довіру до друзів. Але тепер він знаходиться в лікарні із глибокими порізами в роті та травмою голови.

Грають діти і в школах Туреччини. У своєму пості в Twitter міністр освіти Туреччини Зія Сельджук звертається до батьків із проханням пояснити дітям, що челлендж має мало спільного з веселощами, так як найчастіше призводить до крововиливу в мозок.

В Міністерстві освіти Ізраїлю також занепокоєні тим, що діти захоплені такою небезпечною грою, тому радять навчальним закладам проводити роз’яснювальні бесіди з дітьми.

Ситуація в Україні

Смертельний челлендж вже поширився в школах Києва. На свої сторінці в Facebook Анна Калантерная розповідає про вже помічені випадки гри в школах Пущі-Водиці.

Жінка радить батькам показати відео зі смертельною грою своїм дітям, застерегти їх та пояснити, що варто відмовитися, навіть якщо друзі пропонують просто пострибати. Анна Калантерная також додала, що, на жаль, в дитинстві вона також грала в небезпечні ігри. Інші користувачі залишили свої коментарі під постом, підтримавши жінку.

Також відомі випадки, коли діти грали в цю гру у Святошинському районі в Києві.

Як коментують ситуацію педагоги

Позиція викладачів є дуже важливою в такому питанні, найчастіше саме вони знаходяться поряд в той час, коли діти грають в школі.

Про  розвагу відомо у київському Департаменті освіти, але там кажуть, що не було зафіксовано подібних випадків. Члени Департаменту пообіцяли, якщо помітять дітей за небезпечною справою, будуть вжиті заходи.

Тобто, очевидно, що ніяких запобіжних заходів проводити не збираються, аж доки нічого такого не станеться.

Думка психолога

Психологи радять забезпечити дітям дозвілля. Якщо ваша дитина буде займатися позитивною та цікавою для неї діяльністю, в неї не буде думок про смертельні виклики та небезпечні ігри.

Тож, діти починають займатися дурницями, зазвичай, від того, що мають багато вільного часу. Варто стежити за тим, щоб діти розвивалися, а не нудьгували.

А щодо жорстокості до своїх однолітків та шкільних приятелів, то за словами психолога, це є проявом комплексу неповноцінності дитини. Такі внутрішні проблеми потрібно пропрацьовувати. Для цього існує багато методик, починаючи з арт-терапії, закінчуючи кінними прогулянками. Всі діти різні. Комусь допоможе одна розмова із психологом, а іншим, можливо, більше підійде якась творча активність або отримання власних хатніх обов’язків.

Comments

.,.,.,.