Переваги і недоліки власного будинку в Черкасах

Вибір приватного будинку в Україні – завдання непросте. Важливо діяти завбачливо, без поспіху. При цій процедурі враховується безліч критеріїв. Починають процедуру з оцінки місця, а завершують знайомством з документацією. Ще важливо дізнатися про покрівлі, стіни, комунікації і планування. Також слід ознайомитися з плюсами і мінусами власного будинку.

Переваги

Купуючи власний будинок, господар отримує багато плюсів. Один з них – паркувальне місце. Здавалося б, цієї проблеми в Україні не повинно виникати. Але у великих містах пошук парковки займає чимало часу і сил. Це можна зробити і платно, а коштує така послуга до 9 000 грн. А якщо буде свій будинок, то і парковка забезпечена.

Господар може звести потрібні на ділянці споруди. Наприклад, хочеться, щоб на приватній території було все для комфортного життя:

 • басейн;
 • баня;
 • мангали;
 • зелена зона;
 • альтанка.

Якщо при купівлі чогось і не було, все можна облаштувати потім. Ще в своєму будинку можна сміливо заводити домашнього вихованця. Якщо в квартирі зробити це складно з ряду причин, то в окреме житло ніщо не завадить. Можна самостійно вибирати те, скільки тварин буде проживати.

Галасливі і скандальні сусіди – одна з проблем людей, які проживають в квартирах. Звичайно, вони можуть зустрітися і при наявності власного будинку. Але в цьому випадку немає таких незручностей, як в квартирі. В окремому об’єкті забезпечується комфортне проживання.

Ще господар будинку може вибрати з екологічно чистих матеріалів для зведення будинку або хоча б ремонту. Досить замінити пластик та іншу синтетику. Натуральні матеріали сприятливо впливають на стан здоров’я.

Сайт з продажу будинків пропонує великий асортимент нерухомості. DOM.RIA містить лише перевірені оголошення. Кожен будинок відвідує інспектор, виконуючи документування та створення фотографій на панорамну камеру 360 градусів. Сайт з перевіреними оголошеннями діє по всій Україні, надаючи користувачам лише свіжу інформацію.

Інші плюси

Будинок буде економічно вигідним. Це стосується самостійного зведення приватного об’єкта. Виявляється, іноді витрати на будівництво такі ж, як і ціна на квартиру. Але наявність власного будинку набагато комфортніше.

Перепланування і ремонт квартиру зробити не так просто. Можуть обурюватися сусіди. А іноді потрібно узгодити багато процедур. Ще й додаються витрати на переробку та вивезення сміття. І площа квартири може не дозволяти внести всі необхідні зміни. У своєму будинку можна:

 • зробити унікальний проект;
 • провести ремонт на свій смак;
 • виконати перепланування.

Господар може зробити все по особистих вподобань, отримавши комфортний для проживання об’єкт. При наявності свого будинку господар матиме і власну ділянку. Земля може використовуватися на власний розсуд. Територія використовується для заняття городництвом і садівництвом. А можна її просто покрити плиткою, або зробити там газон.

Ще при наявності свого будинку можна зменшити витрати на оплату комунальних платежів. Головне, необхідно зробити якісну теплоізоляцію, а також встановити опалювальну систему. Тоді навіть в холоди будинку буде тепло.

Плата за комунальні послуги знизиться в порівнянні з багатоквартирним будинком. А при наявності своєї свердловини не потрібно вносити платежі за воду. Ще господарі економлять на електроенергії завдяки сонячним панелям, які ставлять на даху.

Недоліки

Хоч біля власного будинку є багато переваг, він не позбавлений недоліків. Всі проблеми, що стосуються ремонту, будуть власними. Необхідно виконувати всі самостійно або кликати майстрів.

У приватних будинках часто з’являється проблема зливу рідких відходів. Необхідне підключення до центральної каналізації або обладнання зливної ями. Тільки тоді такої проблеми вдасться уникнути.

Якщо будинок знаходиться за межами міста, доведеться далеко їздити за продуктами, на роботу, в лікарню і т. Д. Все це забирає чимало часу і грошей.

На власника будинку лягають всі труднощі з підтримки чистоти:

 • взимку потрібно прибирати сніг;
 • навесні – чистити територію від листя;
 • влітку потрібно косити траву;
 • восени – вивозити опадаюче листя.

Проблемою заміських володінь вважається відсутність комунікацій. Залежно від місцевості може не бути цифрового ТБ і інтернету. А адже сучасним людям складно відмовитися від цих зручностей. Щоб самостійно все обладнати, доведеться добре витратитися.

Нерідко власники будинків стикаються з відсутністю інфраструктури. Зазвичай в приватному секторі немає шкіл, дитячих садків, ТЦ. Щоб дістатися до цього, необхідно їхати в місто. Так що, бажаючи придбати власний будинок, слід проаналізувати всі переваги і недоліки, з якими доведеться зіткнутися.

Comments

.,.,.,.