Історія відомого музиканта Гаррі Логвіна

Гаррі Логвін – неординарна творча особистість, символ скрипкової Дніпропетровщини, викладач, концертмейстер оркестру Дніпропетровського театру опери та балету. Співзасновник, художній керівник та соліст приватного камерного оркестру «Пори року» (Дніпропетровськ, 1993).

Гаррі Борисович Логвін народився 14 травня 1946 року в місті Харкові. У 1970 році закінчив Харківський інститут мистецтв по класу скрипки Р. Клименської та А. Лесинського, де в той же час і працював. З 1969 року – концертмейстер оркестру та оперної студії Харківського театру опери та балету. Артист оркестрів Харків ( 1964 -1974 роки).

В період з 1974 по 1999 роки – соліст та концертмейстер Дніпропетровського театру опери та балету.

У 1997 році записав диск «Весна». Гастролював в Іспанії, Франції, Італії, Ізраїлі, Лівані.

Одночасно працював в оркестрі «Пори року» в Дніпрі та виконавчим директором «PinchukArtCentre» в Києві. Далі на dnepr-trend.

Скрипка майстра в руках віртуоза незабутня

В червні 2016 року концертом камерного оркестру «Пори року» імені Гаррі Логвіна було відзначено 70-річчя його першого художнього керівника, народного артиста України Гаррі Логвіна. Проводив та був диригентом заходу його син та наступник – заслужений діяч мистецтв України Дмитро Логвін.

фото: джерело opentv.media

Найпалкіші прихильники на цьому концерті згадували, як сам маестро зі стриманою посмішкою та щасливим поглядом стояв і слухав гучний шум аплодисментів публіки. Він помер у 55 років. З сивим волоссям, але молодим духом, амбітними планами на майбутнє, творчими задумами та надіями.

В складні роки дев’яностих, коли творче життя поступово перетворювалося на повільний вялотекучий процес, для багатьох митців та художників це вбивчо та складно… Але знайшовся вихід з ситуації!

Не покидаючи рідного театру, Гаррі Логвін разом зі своїм сином Дмитром вирішили створити власний приватний камерний оркестр. Щодо питання набору талановитих музикантів до нового проєкту, то усі найкращі митці філармонічного, симфонічного та оперного складу залюбки погоджувались на співпрацю з великим Гаррі Логвіном. Вже на той момент Гаррі Борисович мав репутацію скрипаля-віртуоза, а син Дмитро зарекомендував себе, як віртуозний диригент. До того ж, він ще вміло виконував всі необхідні організаційні питання, що на той момент було вкрай важливо. Таким чином, ролі в новому проєкті «Пори року» батько із рідним сином розподілили таким чином: батько – художній керівник, перша скрипка та концертмейстер скрипок, а син Дмитро – диригент та адміністратор.

Саме у перші роки роботи започаткованого власного камерного оркестру були закладені традиції колективу, вибір репертуару, тонкощі виконання. Щодо вибору репертуару: програми завжди до дрібниць ретельно розроблялися, першим для виконання завжди обирався рідкісний твір.

Визнання

В 1999 році Гаррі Борисовичу Логвіну присвоєно звання народного артиста України. Починаючи з 2017 року Дніпровською міською радою вручається іменна стипендія для кращих учнів по класу скрипки в початкових спеціалізованих навчальних закладах, за досягнення в галузі музичного мистецтва імені Г. Логвіна.

фото: dniprorada.gov.ua

Помер видатний скрипаль та педагог 1 липня 2001 року, похований у місті Дніпро на Сурсько-Литовському кладовищі.

Comments

.,.,.,.