Історія кінотеатру “Правда”, двері якого зачинилися назавжди

Величезний житловий масив Дніпропетровська на лівому березі прикрашав масштабний кінотеатр. 25 січня 1964 року на проспекті Правди (перейменований на проспект Слобожанський) було відкрито кінотеатр з однойменною назвою – «Імені Газети Правда». Єдиний на все Лівобережжя Дніпропетровська із залом для глядачів на 600 осіб.

Вперше у місті, де створювалися кораблі для освоєння космічного простору, назву кінотеатру дали не традиційно неземну, як було раніше (наприклад: «Супутник», «Космос»), а більш приземлену – на честь ювілею газети «Правда». Далі на dnepr-trend.

Кількість шанувальників кіно зростала

На той момент відкриття кінотеатру на Лівому березі міста не вважалося чимось важливим або особливим! Саме в цей період у Дніпропетровську активно велася робота із забудови як лівої частини міста, так і правої. Активно з’являлися, неначе гриби після дощу, школи, лікарні, дитячі садочки, кінотеатри, а також мікрорайони. Новина про відкриття кінотеатру «Правда» не рясніла в обласній пресі, хоча в одному з друкованих видань замітка про це все-таки засвітилася.

«Ще один широкоекранний», – так лаконічно підписав публікацію Г. Дихтяренка, кранівник заводу імені Карла Лібкнехта. Таким чином натякаючи всім мешканцям та гостям міста на потужність мережі кіноіндустрії, яка набирала великих обертів.

Робочий кореспондент «Дніпровської Правди» після відкриття кінотеатру розповів своїм читачам, що житловий масив на північній околиці Дніпропетровська розростається з кожним днем. Лише за останній рік до відкриття кінотеатру в районі колишнього Новомосковського шосе зведено 20 багатоквартирних будинків. Будівельники тресту «Дніпрожитлобуд» зробили всім мешканцями житлового мікрорайону ще один подарунок – широкоекранний кінотеатр «Правда».

Кінозал «Правди» вражав своїми параметрами, хоча він був не найбільшим у місті, але перевершував зали для глядачів ДК і заводських клубів всього Лівобережжя.

З реконструкцією кінотеатру кількість шанувальників “Правди” зросла в рази. Однією з причин є обмеженість варіантів для розваг на весь лівий берег, інша – досить смішна символічна ціна квитка за дозвілля.

Занепад кінотеатру

З розпадом СРСР розпалося управління кінотеатрами, що об’єднувало всі заклади області. На заміну зруйнованої радянської кіно системи створювалася мережа відеосалонів. Саме вони прийшли на зміну кінотеатрам, які почали занепадати. У стінах «Правди» також виникали роликовий клуб, дискотека та навіть автомобільний магазин. А на початку ХХІ століття кінотеатр знову вирішили реконструювати, тимчасово його закривши.

Відродження

Лише у 2006 році «Правда» відкрилася в новому сучасному невпізнанному досвідченому глядачеві вигляді. “Правда-кіно” привабила нового глядача, який навіть не знав і не пам’ятав його колишнього вигляду.

Тризальний мультикомплекс, обладнаний за останнім словом техніки, таким постав глядачеві «Правда-кіно». З реконструкцією тут стало максимально реалістично, потужний звук, ефект присутності, зручні крісла, що відкидаються – все це дає можливість максимально поринути в реальність фільму.

Весною 2021 року кінотеатр припинив своє існування, про це заявили у прес-службі мережі кінотеатрів міста. Адміністрація “Правда-кіно” офіційної заяви так і не опублікувала. Однією з можливих причин є банкрутство у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19.

Comments