Основні критерії вибору двоспального матраца

Людина спить майже третину свого життя. У цей період організм повністю оновлюється та відновлює всі функції. Для того, щоб сон був здоровим, а наступний день максимально продуктивним, слід стежити за зовнішньою підтримкою під час сну. До зовнішньої підтримки можна віднести подушки, матраци та навіть температуру в кімнаті. Зокрема, лише один матрац здатний у рази покращити якість відпочинку та сну. Тому люди часто запитують де купити матрац для двоспального ліжка і за якими критеріями його слід вибирати.

Який матрац вибрати?

Сучасний ринок представляє величезний асортимент різноманітних матраців для сну. Такий величезний вибір може збити покупця. Для того, щоб не розгубитися і вибрати хороший і зручний матрац, який прослужить не один рік, слід знати які вони бувають і за якими критеріями слід вибирати.

Матраци пройшли величезний шлях еволюції – від матраців набитих соломою, то супер сучасних та інноваційних матраців з ефектом пам’яті та іншим. Тому при виборі нового двоспального матраца необхідно знати його основні види:

  • пружинні;
  • безпружинні.

Крім цього, слід приділити увагу вибору наповнювача матраца:

  • поліуретан – є найпоширенішим наповнювачем для матраців. Матраци з таким наповнювачем мають різний ступінь жорсткості та еластичності. Також такі матраци повністю гіпоалергенні та нетоксичні. Термін служби поліуретанового матраца становить від 5 до 7 років. Також матраци з поліуретаном наповнювачем є одними з найдешевших на ринку;
  • латекс – завдяки йому матраци дуже м’які та еластичні. Найчастіше саме такі матраци мають ефект пам’яті. Латексні матраци відрізняються не лише своєю високою м’якістю, а й високою ціною. Термін служби такого матраца становить понад 10 років;
  • кокосова койра – цей наповнювач виглядає всередині матраца як плити, що складаються з кокосових волокон. Матрац із таким наповнювачем відрізняється своєю довговічністю. Також він гіпоалергенний;
  • холлофайбер – штучний наповнювач для матраців, який за структурою нагадує шерсть. Він дуже пружний, гіпоалергенний та нетоксичний. В основному, холлофайбер використовують у змішаних або листових матрацах, тому що у чистому вигляді він не може бути основою. Має досить демократичну ціну на ринку;
  • меморілатекс – це наповнювач з латексу та в’язкоеластичної піни. Цей матрац має високі ортопедичні властивості та ефект пам’яті. Він дуже м’який, щільний та пружний. Має хорошу повітропроникність. Цей матрац не з дешевих. В основному його рекомендують для людей похилого віку, щоб уникнути появи пролежнів.

Як правильно вибрати двоспальний матрац?

Першим і найголовнішим критерієм вибору двоспального матраца є індивідуальні потреби. Не треба гнатися за трендами, а слід відштовхуватися від своїх вимог для сну та здоров’я. Другим важливим критерієм є рекомендації продавця-консультанта чи відповідного спеціаліста. Не слід їх ігнорувати. Саме ці люди можуть дати грамотні поради щодо вибору необхідного двоспального матраца. Крім них, порадити відповідний матрац для сну може лікар.

Не слід вибирати матрац виключно за ціною. Деякі покупці вибирають матрац із найдешевшої цінової категорії або із найдорожчою і не звертають уваги на жодні інші характеристики. Такий підхід до вибору матраца вкрай неправильний. Він не здатний підібрати саме той матрац, який потрібний за станом здоров’я.

Також слід зазначити, що кожен сучасний двоспальний матрац є ортопедичним. Якась модель має дуже виражений ефект, а якась не дуже. Але тільки цей фактор не варто брати до уваги при покупці матраца. Тільки врахувавши всі критерії та індивідуальні потреби свого організму можна вибрати відповідний матрац, який забезпечуватиме здоровий та міцний сон.

Comments

.,.,.,.