Як підтримувати здоров’я взимку

Осінньо-зимовий період – найскладніший для нашого організму. Температурні перепади, стреси, нестача сонця позначаються на загальному самопочутті та імунітеті. Тому взимку особливо важливо підтримувати себе у відмінній фізичній та емоційній формі. Нижче розповімо, як стежити за здоров’ям у холодний сезон.

Повноцінний сон

Взимку треба якісно висипатися. Для здорового сну потрібно не менше 6-8 годин. Відпочилий організм – це злагоджена робота імунної та центральної нервової системи. Шанси потрапляння в організм вірусів та інфекцій знижуються.

Правильне харчування

Важливо дбати про правильний раціон. В організм мають надходити всі необхідні вітаміни, мінерали, ненасичені жирні кислоти. Бажано додати в меню якомога більше морської жирної риби, яка є джерелом вітаміну D. Він відповідає за злагоджену роботу ендокринної системи та кишечника, а також впливає на загальне самопочуття. Необхідно вживати якомога більше свіжої зелені, зелених овочів і фруктів, кисломолочної продукції.

Бажано робити упор на цитрусові. Це джерело вітаміну C, який відповідає за зміцнення імунітету. Оптимальний варіант – свіжовичавлені соки апельсина, мандарина, грейпфрута. Такий варіант підходить, якщо вдома є соковитискач. Він стане в пригоді і влітку: можна заготовлювати напої про запас. Зверніть увагу, що в сучасних магазинах побутової техніки ціна соковитискача стартує від 300 грн і залежить від виробника, матеріалу виготовлення, потужності та набору додаткових функцій.

Фізична активність

Заняття спортом – запорука здоров’я і гарного настрою. Підберіть для себе індивідуальні навантаження, які ви зможете періодично виконувати. Оптимальні варіанти – ходьба, прогулянки, біг підтюпцем, плавання, фітнес, відвідування тренажерного залу. Дотримуйтеся регулярності – тренування мають бути не менше трьох разів на тиждень.

Важливо: хоча б 30 хвилин на день проводьте на свіжому повітрі. Це необхідно для дихальної, серцево-судинної та центральної нервової системи, опорно-рухового апарату.

Частіше провітрюйте кімнату

Застояне повітря в приміщенні негативно позначається на загальному стані організму. Тому намагайтеся провітрювати житлове або офісне приміщення якомога частіше. Відчиняйте вікно на 10-15 хвилин, навіть якщо на вулиці мінус або йде дощ.

Увага на емоційний фон

Часті стресові ситуації – це безперервний викид гормонів кортизолу, адреналіну та норадреналіну в кров. Стрес серйозно підриває загальне здоров’я. Тому необхідно створити собі сприятливий емоційний фон:

  • за можливості уникайте спілкування з неприємними людьми;
  • обмежуйте перегляд і читання новин, особливо в розрізі останніх подій в Україні;
  • навчіться вибудовувати особисті кордони, вчасно казати «Ні» занадто напористому другові, колезі або начальнику;
  • слухайте класичну музику й дивіться добрі фільми;
  • читайте приємну літературу й оточуйте себе красивими речами.

Більше спілкуйтеся з людьми, які піднімають вам настрій, виїжджайте на природу або, за можливості, балуйте себе приємними дрібницями. Здоров’я і тіло – ваших рук справа.

Comments

.,.,.,.