За духовністю і прекрасними звуками одночасно: Будинок органної та камерної музики у Дніпрі

Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики – це не просто музична візитка Дніпропетровщини, а й унікальна історична пам’ятка міста. Завдяки поєднанню кількох архітектурних стилів органний зал вважається найбільш вишуканим спорудою Катеринослава початку ХХ століття. Чим унікальний органний зал, розповімо далі в матеріалі на dnepr-trend.in.

Комплектація та історія

Будинок камерної музики розташований у будівлі Брянської церкви, зведеної в стилі неокласицизму з елементами бароко в честь 300-річчя правління царської династії Романових. Інтер’єр прикрашений новим розписом стін і вітражів художників В. Данилова та С. Ісаєва, що створює образ Храму музики.

З відкриттям органного залу в житті Дніпропетровщини почалася нова епоха – епоха органної та класичної музики європейського рівня. На його сцені виступають видатні музиканти Європи і світу, створюючи новий імідж регіону. Понад чверть століття слухачі повністю занурюються в глибокі і пронизують звуки органу, а також насолоджуються безсмертними творіннями Баха, Бортнянського, Генделя, Моцарта, Чайковського та інших геніїв.

В органному залі встановлено класичний гігантський 12-ти тонний клавішний духовий інструмент – орган, у звучанні якого зібрані всі звуки всесвіту, навіть імітація співу птахів. Інструмент орієнтований на бахівську епоху і зібраний з урахуванням архітектурних та акустичних особливостей будівлі Брянської церкви. Орган складається з 2074-х труб різного діаметру – від розміру з тонку голку до труби в 15 сантиметрів, і довжиною від декількох сантиметрів до 5 метрів, включаючи в себе хутра для нагріву повітря, дві ручні клавіатури-мануали і клавіатуру для ніг – педаль і 30 регістрів. Кожен орган є унікальним за своєю природою і неповторний в відтворенні музичних композицій. Можна сказати, що цей унікальний інструмент має свій характер і душу.

будинок

Будівля, де розміщується Будинок

Брянська Миколаївська церква цегляна, крестова, з напівкруглою апсидою і гранованими камерами по кутах хреста, має п’ять куполів. Центральний купол – напівсферичний на круглому світловому барабані, перекриття інших приміщень – у формі зводу. Над кутовими камерами – гранені вежі, увінчані куполами, над західним притвором – триярусна дзвіниця.

Від 1929 року церкву використовували як будинок піонерів, спортивну школу і вугільний склад. У 1980 році споруду реконструювали й установили тут двомануальний 12-тонний механічний орган, що має 30 регістрів і 2074 труби. Інструмент виконаний на спеціальне замовлення німецькою фірмою «Зауер» з Франкфурта-на-Одері.

У 1988 році відкрився Дніпропетровський будинок органної та камерної музики, який вдало функціонує до теперішнього часу.

У будинку органної і камерної музики проводяться міжнародні органні фестивалі, проводяться концерти органної і камерної музики, кількість відвідувачів сягає 30 тисяч слухачів у місяць. У колективі працює 70 музикантів, 4 оркестри, 4 квартети, ансамблі, 2 музичні лекторії. Це культурний осередок, що веде велику роботу з духовного збагачення мешканців Дніпра та майже щоденно проводяться концерти.

Comments

.,.,.,.