Контроль за державним боргом у програмі школярки Дніпра

 

Майже шість місяців 11-класниця Дніпра працювала над надскладною темою «Підхід до управління державного боргу України». Робота учениці складає більше 50 сторінок. 11-класниця опрацювала задану тему, обчислила розмір державного боргу України та довела, що її система – необхідна, пише dnepr-trend.in.ua.

Її система «Боргзорро» є схожим на вже існуючі програми «Прозорро» та «Дозорро», які є державними сервісами. Дівчині захотілось створити по такій аналогії сервіс про державний борг, щоб усі мали можливість аналізувати графіки боргу.

Ідея для створення лежить на поверхні – це державні сервіси «Прозорро» та «Дозорро», та всі ж здивовані, як дівчина змогла вигадати такий аналог та довести необхідність такої програми для всіх.

Це – можливість для подальших досліджень. Така ідея може бути втілена уже в майбутньому, бо така ідея – потрібна для України.

Дівчина навчається в фінансово-економічному ліцеї, заснованому при університеті Митної справи та фінансів приблизно 16 років тому. У ліцеї намагаються залучати всіх учнів приєднуватись до дослідницьких проектів, і взагалі брати участь у всілякій дослідницькій діяльності. Учні захищають з предметних комісій свої проектні роботи.

Дівчина залишається на економічній секції, бо має хороші результати у цьому напрямку, нова система про державний борг є яскравим прикладом. У неї є певні ідеї, які буде втілювати у своїх роботах.

Всі, хто зміг захистити свою проектну роботу – буде брати участь у конкурсі Малої академії наук області, а після вже і в всеукраїнських конкурсах. 

Після захисту своєї проектної роботи дівчина буде отримувати Президентську стипендію, та все ж за майбутнє своєї системи переймається. Поки що Діана Шишкова чекає пропозицій щодо «Боргзорро», які поки до дівчини не надходили.

Comments

.,.,.,.