Водонагрівач перестав гріти – що робити

Бойлер раптово перестав гріти воду? Розуміємо незручності, але не варто панікувати. Потрібно перевірити кілька версій, а потім по ситуації вирішувати проблему самостійно, викликати майстри або дивитися нові водонагрівачі. Останній варіант виявиться крайнім. Розберемося, що могло статися з бойлером.

Водонагрівач не гріє, але лампочка світиться

Якщо візуально здається, що все гаразд, лампа-індикатор горить, але вода не нагрівається, спробуйте провести маніпуляції:

  • Ручку терморегулятора поверніть за годинниковою стрілкою – може вона стоїть на мінімумі, тому прилад працює, але температуру води не підвищує.
  • Натиснути кнопку теплового захисту – можливо, захисний термостат спрацював під час перегріву пристрою, і тепер блокує нагрівання води. Кнопка може знаходитись у різних місцях, залежно від моделі бойлера, пошукайте в Google цю інформацію.

Якщо виконані дії не допомогли, є ймовірність, що причина у ТЕНі. На ньому міг накопичитися накип або елемент повністю згорів. Ремонту ТЕН, що згорів, не підлягає, і в цьому випадку змінюється на новий. Перевірити справність елемента можна шляхом продзвонювання мультиметром. Якщо є замикання чи обрив, то несправність у ньому. Найчастіше ТЕН покривається накипом і через це обладнання не працює коректно.

За наявності певних навичок можна намагатися самостійно розбирати та чистити пристрої. Потрібно відключити водонагрівачі від мережі, перекрити водогін та злити воду через аварійний клапан. Відкрутивши всі болти, легко дістатися до нагрівального елемента терморегулятора з датчиком. Забравши накип, всі елементи потрібно повернути на місце.

Процедура не складна, але вимагає зразкового уявлення, як влаштовані подібні механізми. Якщо немає впевненості у своїх можливостях або не бажаєте витрачати час, краще викликати майстра.

БОЙЛЕР ВОДУ НЕ ГРІЄ І ЛАМПОЧКА НЕ ГОРИТЬ

Те, що індикаторна лампа не світиться, не завжди говорить про вихід з ладу водонагрівача. Можливо, причина у проводці, пробках, вилці на бойлер, кабелі. Перевірте ці моменти. Якщо все гаразд, то висока ймовірність поломки термостата. Його також можна перевірити шляхом продзвону мультиметром. Якщо елемент не вмикається по фазі або 0 лінії – значить зламався. Термостат у більшості випадків потребує заміни.

Серед інших поширених поломок, яким можуть піддаватися водонагрівачі, – несправність клапана або помилки по електронній частині. На жаль, електроніці властиво виходити з ладу, і природне зношування елементів ніхто не скасовував. Наприклад, термін служби Тена зазвичай не перевищує 4 років. Але з такими неприємностями легко впоратися. Бажаємо вам швидкого вирішення проблеми!

Comments

.,.,.,.